Diskuse, Český Těšín, Tesin24.cz

Tesin24.cz - Diskuse

  hlavní stránka     kontakty
   

Zobrazení tématu diskuse

další parkoviště

Dne 21. 4. od 7 hodin ráno byly v úseku ulice Bezručova mezi ulicemi Smetanova a Havlíčkova pokáceny 4 vzrostlé stromy obalené listím, včetně hnízda kosů. Proč? Protože zde bude zřízeno další parkoviště. Léta si stěžujeme na hluk způsobovaný provozem obou přilehlých škol, a na to, že nám pod okna neustále přijíždějí a odjíždějí auta učitelů, studentů a rodičů, minulé vedení města s panem Sznapkou nám v této věci pomáhalo, a byla zde značka zákaz stání. Nyní zde bude další parkoviště, zajímalo by mě kdo z nynějšího vedení města dal této akci zelenou, doufám, že jej nebudou obyatelé volit, já tedy určitě ne.

Příspěvky k tématu diskuse

Autor: valdo     Titulek: rychlé úvěrové příležitosti          04.04.2019

Dobrý den, milý zákazníku Po mnoha stížnostech registrovaných v posledních letech v sektoru úvěrů mezi různými lidmi Zavedli jsme velmi přísný právní postup, který vám umožní riskovat. To vše může být účinné po 48 hodinách, pokud jsou splněny všechny podmínky a konečně nastavte datum. Jsme v neomezeném dodavatelském řetězci a jsou k dispozici všem sociálním třídám, které skutečně potřebují 2000 až 50 milionů eur s úrokovou sazbou 3%. Neváhejte nás kontaktovat a využít této nabídky E-mail: donaldlevrun@gmail.com

Autor: WE OFFER ALL KIND OF LOANS     Titulek: WE OFFER ALL KIND OF LOANS          07.12.2018

Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com ) We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

Autor: Annie Joe     Titulek: LOAN OFFER          11.03.2018

I feel so blessed and fulfilled. I've been reluctant in applying for a loan i heard about online because everything seems too good to be true, but i was convinced & shocked when my friend at my place of work got a loan from Progresive Loan INC. & we both confirmed it and i also went ahead to apply, today am a proud owner of my company and making money for my family and a happy mom. Well i'm Annie Joe by name from Pauls Valley, Oklahoma. As a single mom with three kids it was hard to get a job that could take care of me and my kids and I had so much bills to pay and to make it worst I had bad credit so i couldn't obtain a loan from any bank. I had an ideal to start a business as an hair stylist but had no capital to start, Tried all type of banks but didn't work out until I was referred by my co-worker to a godsent lender advertising to give a loan at 2% interest rate. I sent them a mail using their official email address (progresiveloan@yahoo.com) and I got a reply immediately and my loan was approved, and I was directed to the Bank site where I withdrawed my loan directly to my account. To cut the story short am proud of my hair stylist company and promise to testify to the world how my life was transformed.. If you are in need of any kind of loan, i advise you contact Progresive Loan INC and be financially lifted Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565

Autor: Michael Lee     Titulek: LOAN OFFER          16.04.2017

TRUSTED LENDER (LEXIELOANCOMPANY@YAHOO.COM) Jmenuji se Michael Lee občan Illinois, USA. Byl jsem scammed o 7 různých internetových mezinárodní věřitele, všichni slibují, aby mi dal půjčku poté, co dělat, abych platit řadu poplatků, které přinášejí nic a činil k žádnému pozitivnímu výsledku. Ztratil jsem těžce vydělávat peníze a to bylo celkem 23930USD. Jednoho dne, když jsem byl procházení internetu se slzami na oka jsem narazil na svědectví člověka, který byl také scammed a nakonec dostal vázána na důvěryhodně úvěr společnost s názvem Martinez Lexie úvěr společnosti, kde se konečně dostal půjčku, a tak jsem se rozhodl Obraťte se na stejný úvěr společnost a pak řekl jim svůj příběh o tom, jak jsem byl scammed o 7 různých poskytovatelů úvěrů, kteří dělali nic jiného, ​​než na kurz mi víc bolesti. Vysvětluji firmy poštou a vše, co mi řekl, bylo do pláče nic víc, protože jsem se dostat můj půjčku v jejich společnosti a také jsem udělal správnou volbu kontaktování. naplněn jsem formulář žádosti o úvěr a pokračoval se vším, co bylo požadováno na mně a mému největšímu překvapení byl můj úvěr poskytnutý na mě bez dalšího odkladu a tady jsem dnes šťastná, protože Martinez Lexie Loan Company mi dal důvod žít, tak i učinil slib mé vlastní, že budu i nadále svědčit na internetu o tom, jak já mám půjčku. Jste povinni spojit se GODSENT věřitel pomocí emailu: Lexieloancompany@yahoo.com nebo textovou +18168926958

Autor: anonym     Titulek: placene parkoviste ??          24.01.2017

Zdravím chtel bych se zeptat na ulici polni 30 oplocene parkoviště je placene ?? Většinou je tam půjčovna vozíku ale o tom ze by se melo platit za parkovani nic nevim nevíte někdo neco vic ??připadá me to jak by to tam bylo na černo

Autor: anonym     Titulek: Parking          10.05.2011

Vždy volejte okamžitě městskou policii.Zapiště si přesný čas hovoru,čas příjezdu policistů,spz služebního vozidla a způsob jakým to vyřešili.To je jediná šance jak docílit toho,aby to jejich ředitel-poskok Vámi zmiňovaného místostarosty nezametl pod koberec.

Autor: I. V.     Titulek: Parking Folwarcznego !          10.05.2011

Ke Gymnáziu přijely dva autobusy. Jeden parkuje na naší ulici před Bezručovou 20, druhý u vjezdu do papíren. Opravdu o h l e d u p l n o s t k nám zde bydlícím.

Autor: anonym     Titulek: Kamraci          26.04.2011

Sami kamraci Stasia.

Autor: anonym     Titulek: Vládci ČT ?          25.04.2011

Mgr. Stanislav Folwarczny Ing. Vladimír Matuška MUDr. Stanislav Sikora Ing. Petr Folvarčný Ing. Marek Kufa MUDr. Tomáš Henner Marie Brabcová Mgr. Małgorzata Rakowska Mgr. Dariusz Branny Ing. Jan Jeziorski Ing. Vít Slováček

Autor: miro.     Titulek: Vládci Č.Těšína.          23.04.2011

Přátelé,neřvěte,co jste si zvolili,to máte a Ti,co nechodí k volbám by měli držet huby.Okupace Českého Těšíně je zřejmá.

Autor: anonym     Titulek: Hrůza a děs - STUDIE          21.04.2011

Český Těšín má v centru 935 parkovacích stání v terénu centra, nejfrekventovanûjší jsou ulice Viaduktová, část Hlavní a Nádražní ulice. Větší Cieszyn může využívat 1 852 parkovacích stání v terénu centra, asi 550 míst u Castoramy a Kauflandu. Parkování aut na ulicích narušuje estetickou hodnotu historického území.

Autor: I. V.     Titulek: Utlačovaná většina          18.04.2011

Děkuji za soucítění a zhodnocení celého příběhu, opravdu se považuji za utlačovanou většinu, zatím jen v tomto úseku ulice Bezručova.

Autor: Demokracie     Titulek: dnes je již vše normální          18.04.2011

Paní I.V. stejně nic nezměníte.Na jedné straně se slučují a zavírají české školy,na druhé se budují parkoviště pro studenty a učitele polských škol.Postupně se české školství zruší úplně a celá Bezručka bude osazena dopravním značením PARKING pouze pro žáky a personál ZŠ a Gymnázia s polským jazykem vyučovacím,s dodatkovou tabulkou "jízda pod vlivem alkoholu povolena".A tato dopravní značka upravující parkování bude asi jediné,co bude psáno česky.Aby si halt ta česká lůza uměla přečíst,že to není parkoviště pro ně.A kdyby si tam přece jen někdo troufnul zastavit ,Folvyho ozbrojená soldateska s nápisem "pomáhat a chránit utiskované národnostní menšiny" na kapotě rázně sjedná pořádek.Omlouvám se za tuto fikci,ale kde končí fikce a začíná realita???????

Autor: Stačí     Titulek: Stačí si jen          13.04.2011

přečíst poslední větu Farmy zvířat: A nebylo již lze rozeznati, která tvář patří člověku, a která praseti. Nu, jak vypadá ten váš Folwa? Atd. Seřaďte si je do řady -- a pak jim dejte svůj hlas...

Autor: Prasátko     Titulek: Vysvětlivka          13.04.2011

http://cs.wikipedia.org/wiki/Farma_zv%C3%AD%C5%99at

Autor: I. V.     Titulek: Nevzdělaná          13.04.2011

Určitě mi chybí část vzdělání, protože nevím, co to je orwelovské prase, ale za toto parkoviště může pan Folwa, aspoń takhle ho tu jmenujete.

Autor: Milá paní Vašíčková,     Titulek: paní I.V.,           13.04.2011

a co to zkusit tahle? Starosta Slováček, pro vztah k městu, je orwellovské prase!!!

Autor: I. V.     Titulek: Skvělé parkoviště          13.04.2011

Dnes ráno byla přivolána dvě auta Záchranné služby, která pochopitelně neměla kde zaparkovat, protože po obou stranách ulice jsou parkoviště, záchranky zastavily v jízdním pruhu a po dobu cca 20 minut byla blokována doprava v tomto úseku. Opravdu skvěle navržené parkoviště, žádali jsme o žlutá místa před vchody do domů, neuskutečnilo se, studenti totiž musí parkovat přímo před školou.

Autor: I. V.     Titulek: Vedoucí strana?          27.08.2010

Jde o předsedu početné strany, většina radních je také z této strany, můžete si domyslet, o kterou stranu se jedná. Je hrozné, když o nás rozhodují takoví lidé.

Autor: I. V.     Titulek: Skupinové zájmy ?          27.08.2010

To, co tady jmenuješ, se všechno stalo, ovšem odpověd´ radního, který je za toto vše odpovědný je : nielza, to nie warto mojej reakcji.... Ten pán je s oběmi školami profesně svázán.

Autor: V.I.Lenin     Titulek: Proč ????          27.08.2010

Proč tady od 21.04.2009 všichni ubekují, proč NIKDO tady z Vás nekontaktoval poslance, radní, nešel na město na zasedání rady atd atd. Teď máte před volbami, teď běžte, navśtivte lídry, teď si vyžadejte písmená prohlášení a pak za nějaký čas žadejte splnění slíbeného a když ne, postupujte jak Vám umožňuje ústava. K čemu Vám je svoboda, když jste vyměnili akorát hospody za klávesnice na virtuálních diskuzích. Jste pro smích a proto se Vám smějí.

Autor: I. V.     Titulek: Bezemisní zóny ve městě          30.07.2010

Nový ministr životního prostředí Pavel Drobil z Bohumína ( předseda ODS v našem kraji ) chce zavést bezemisní zóny ve městech, viz článek. http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=647678 Asi jej bude třeba pozvat do Českého Těšína, jehož ulice bez zeleně jsou zacpané tisíci parkujících aut. Za to může především dnešní ODSácké vedení města, at´ jim krajský šéf udělá školení o životním prostředí a připravovaném zákonu.

Autor: I. V.     Titulek: Nacvičují na Svátek čaje?          15.07.2010

Z otevřeného okna ve střeše Gymnázia bubnování, divoká hudba, my tu jsme opravdu chudáci, když tu někdo musí nacivčovat na Svátek čaje.

Autor: I. V.     Titulek: Bezpečné bydlení          04.07.2010

http://www.super.cz/clanek/40309-bezpecne-bydleni-500-metru-od-frekventovane-cesty.html Naše ulice byla opravdu vhodná k bydlení než do ní svedli veškerou dopravu z centra, zdvojnásobili počet parkovacích míst, a zavedli příchody a odchody obou škol a tím svedli veškerou dopravu ke školám.

Autor: I. V.     Titulek: Třetí ředitel !          03.07.2010

nám slíbil finance na rekonstrukci větrání, protože děti při svičení by měly čerstvý vzduch ze dvora škola, a ne z naší zamouděné ulice.

Autor: I. V.     Titulek: Dva ředitelé          03.07.2010

Vždyt´ jsou dva, oba dva stejní. První tvrdí, že to nejde, a druhý nechce?

Autor: miro     Titulek: Pro I.V.          03.07.2010

Jo,"kolego",to bys musel v prvé řadě vyměnit na radnici vyměnit vládnoucí koalici modrých ptáků a tzv.křesťanských "demokratů" v polském podání.Jinak na njaké rozhodování je ředitel polské školy jednak malý pán a za druhé je to Polák,tak co bys asi tak chtěl.

Autor: I. V.     Titulek: Inteligentní parkování          01.07.2010

Navigace na parkování v centru Ostravy už funguje. Kde? Pochopitelně v Ostravě. Proč se tam naši zástupci v zastupitelstvu kraje nebo v krajském výboru ODS, pánové Cichý a Folwarczny, nepoučí. Místo toho tady jenom valí parkovací místa pod okna bytů na ulicích nebo např. v oddechové zóně Masarykových sadů, to bude dýchání zplodin z aut! http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/20100630_dopravni_system_parkoviste_ostrava-d97b.html:

Autor: I. V.     Titulek: Rádio ano          01.07.2010

Odhlásit rádio je dost složité, ale není tak složité, abychom přiměli ředitele školY, který má z MěÚ příslib financí na opravu větrání tělocvičny, a má pouze o ty finance požádat, to udělal. Holt když někdo ví, proč se nám ten hluk nelíbí, tak to je opravdu těžké. A to už operujeme tím, že je zde řada důchodců, kteří jsou nemocní, a zdržují se proto převážně doma, a musí tu opičárnu tady trpět. Rádio bych ale neodhlásila, protože ho poslouchám od rána do večera ( televizi nemusím ), a jsou tam smysluplné informace.

Autor: miro     Titulek: Pro I.V.          01.07.2010

První tvoje pozitivní reakce.Ještě ti doporučím odhlásit rádio a určitě na tom vyděláš.

Autor: I. V.     Titulek: Děkuji panu řediteli ZŠ          25.06.2010

za bezplatnou hudební produkci, která se od rána line z oken poněkud nedokonalé tělocvičny. Ještě že budou prázdniny, a my i oni si navzájem odpočineme!

Autor: I. V.     Titulek: Aktivní životní styl          18.06.2010

Pěší cesta do školy rozvíjí aktivní životní styl: http://www.blisty.cz/2010/6/18/art53148.html

Autor: miro     Titulek: Varioti,pro I.V.          03.06.2010

Jo,i "čertovské penízky" mají pro svaté velkou cenu.Bez nich nemohou nikoho oblbovat.Proto,kdo má prachy a platí je "středem vesmíru" a to nejen v Českém Těšíně. Co jste si zvolili,to máte.

Autor: i. V.     Titulek: Varioti          02.06.2010

Varioti, kteří si dnes pronajali tělocvičnu, dál pokračují ve svých produkcích. Mají podporu?

Autor: I.V.     Titulek: Datum na fotkách          31.05.2010

je špatné, z fot´áku byly vytažené baterie, a v té rychlosti jsme neopravila datum, takže nesprávné datum 22. 5. 2010. Doopravdy to bylo 27. 5. 2010.

Autor: I. V.     Titulek: Chybělo jim povolení k          28.05.2010

záboru veřejného prostranství, neměli ho, a přesto si s nimi MěÚ v Českém Těšíně neporadil.Šest bytů v přízemí mělo ze 70 % zakrytý výhled panely této akce, a neposlouchali výzvy paní z MěÚ. Vedení Gymnázia když s touto akcí souhlasilo, mělo si ji zorganizovat pod okny ředitelny na ulici Havlíčkova. Podle mě se jedná i o silný politický podtext celé akce, viz jejich stránky : http://www.stopgenocide.cz/?a=10&id=0&j=0, například panel o socialismu národním, mezinárodním a liberálním. Den před volbami? Ve Znojmě to bylo tak, že je MP vykázala :Organizátoři sice měli vyřízené povolení ke konání meetingu, ale zapomněli na povolení k záboru veřejného prostranství, a tak museli billboardy z travnaté plochy i z části náměstí předčasně odklidit. Většina škol v republice, kde tuto akci organizace uskutečnila s ní nesouhlasilo, a obyvatelé i učitelé si na ni stěžují.

Autor: I. V.     Titulek: Děti se ptaly          27.05.2010

Spíše bych to zazlívala té škole, že souhlasí s takovými akcemi. Byla to SUPER PRAVIČÁCKÁ AKCE, měla být pro studenty organizována na chodbách školy. Děti základní školy, které tudy vycházejí, nevěděly o co se jedná, a ptaly se co to je. Takový drobný úlet.

Autor: miro     Titulek: pro I.V.          27.05.2010

A co byste taky chtěla po KDU.Svatí jsou proti potratům,ale že v radě města sedí homosexuál,to jim vůbec nevadí.Dyť je to banda,která si nevidí ani do huby,ale zato do kapsy si vidí dobře..

Autor: I. V.     Titulek: Za to jsme je poštěkali,          27.05.2010

zavolali na ně Městskou policii, několik pracovníků Městského úřadu....S takovou reakcí se asi tak často nesetkávají, ale aktivisté byli hooodně neodbytní.

Autor: I. V.     Titulek: Dokonce          27.05.2010

stály tyhle panely vedle volební místnosti, den před volbami.,už je tam vyvěšena státní vlajka. Nevím, jak mám tuhle spojitost chápat?

Autor: I. V.     Titulek: At´ nás neobtěžují          27.05.2010

častými příjezdy a odjezdy aut rodičů, učitelů a studentů, hlukem a řevem z tělocvičny, soustředěním příchodů a odchodů k nám na ulici. Dnes se povedl opravdu " husarský kousek " když organizace STOP GENOCIDĚ nainstalovala nám pod okny a před okny panely s VÝSTAVOU FOTOGRAFIÍ PROTI POTRATŮM, viz připojené fotografie, a to s tichým souhlasem vedení města a vedení školy. Příště přemístit tyto "vzdělávací akce " na ulici HAVLÍČKOVA. http://palkokalafut.rajce.idnes.cz/2010-05-22_001/

Autor: anonym     Titulek: Příklad          04.04.2010

Havířov bude mít parkovací dům, patrové garáže, placené zóny, až 20 tis. ročně za parkovací místo. http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/20100404havirov_parkovani.html

Autor: anonym     Titulek: Schopnosti řidičů          03.04.2010

http://www.stream.cz/video/451033-zenska-venci-psa-v-protismeru?

Autor: Karel     Titulek: To nic není,          01.04.2010

za jízdy s i kojí děcko, a kdoví co ještě se dá dělat.

Autor: I. V.     Titulek: Máme se co učit.          01.04.2010

Tak daleko jsme v ČT snad ještě nedošli,co není,může být. http://www.novinky.cz/koktejl/196419-zena-popojizdi-autem-a-venci-psa-primo-z-okenka.html

Autor: I. V.     Titulek: Plastová okna?          25.03.2010

Není to můj byt, od RPG Byty se plastových oken nedočkáme nejméně dalších 50 let, já sama plastová okna nepovažuji za to nejlepší řešení - byt potom nevětrá, plíseń apod., přišlo to pouze do módy a je to lacinější než dřevěná okna. Zřizovatelem školy je MěÚ,když nehodlají s tou tělocvičnou a jejím provozem nic dělat, tak at´ našemu domu namontují 26 plastových oken ke snížení hluku na náklady MěÚ, sníží se tím i hluk způsobovaný novým parkovištěm, které jsme také nechtěli.

Autor: miro     Titulek: pro I.V.          25.03.2010

Doporučuji si vyměnit okna za plastová (snižuje hluk až o 40% a dát do uší tampony.Poté si sehnat nějakou práci a nečumět celých 24 hodin z okna.Pokud se dodržuje noční klid od 22,00 do 06,00 hodin,není co řešit.

Autor: I. V.     Titulek: šílení v tělocvičně          24.03.2010

Asi stejná skupina, která tu řádila ve středu večer přesunuje svoje hlukové projevy do dalších dnů, konkrétně dnes večer. Opravdu jak v opičárně,od sedmi hodin ráno až do večera.

Autor: I. V.     Titulek: Laviny ze střechy          20.02.2010

Ze střechy domů na nové parkoviště padají laviny a rampouchy, opravdu dobře vybrané místona parkování.

Autor: I. V.     Titulek: Nevychovanec          19.02.2010

Pravidla parkování Každé vozidlo, které bude stát (za účelem naložení/vyložení či nastoupení/vystoupení) nebo bude parkovat, musí stát na pravé straně vozovky s vypnutým motorem. Výjimka je povolena za určitých podmínek v jednosměrných ulicích. Tento pán, aby si vyhřál auto, celou dobu, co ometal sníh z auta, měl puštěný motor. Když, tak atˇ si koupí pořádné auto, v Nošovicích, kam dojíždí je jich nových plné parkoviště, a neobtěžuje své sousedy svou pochybnou plechovkou.

Autor: Olše     Titulek: IQ          19.02.2010

To byly připomínky IQ tykve.

Autor: Olza     Titulek: Ostrava          14.02.2010

Zajímalo by mne v které že to části Ostravy se ta paní I.V.pohybovala ? Pokud jí to nějak nedochází,tak v každém městě jsou místa kde je rušno a kde je větší klid. Skutečně mou upřímnou soustrast všem spolubydlícím.Jsem rád že bydlím v jiné části města.

Autor: Olza     Titulek: upřímné politování          14.02.2010

Tak si tady čtu příspěvky naších spoluobčanů a žasnu.Musím politovat občany bydlící na ul.Bezručova.Takovou sousedku mít tak volám Chocholouška. Nic jí není po chuti.Chtěl bych vidět kdyby bydlela v Ostravě na Mariánskohorské nebo nějaké podobné ul.Pokud jí vadí auta ,proč se neodstěhuje někam na samotu?Doba se neustálé vyvíjí a klade zvýšené nároky na vše.Někteří z nás dojíždí i desítky kilometrů za prací a večer se vracíme unavení.Toto zřejmě nazažila.Slyšel jsem že si stěžuje úplně na všechno.Ráno když si nějaký pán ometal auto ,tak prý hulákala z okna ať netůruje motor , a že tam nemá co parkovat.No paní I.V Chtěl bych vidět jak se ometá auto a zároveň tůruje motor.Shrnutí: Paní I.V je zřejmě nezaměstnaná nebo důchodkyně která veškerý čas věnuje stížnostem.Jsem rád že mé sousedky důchodkyně se chovají hezky,asi jim zato koupím bombošku a budu si je předcházet.

Autor: I. V.     Titulek: Zarputilost,          20.01.2010

ano, přiznávám, je ovšem způsobena neústupností těch, kdo nám zde nainstalovali nepotřebné parkoviště. A že prokračuji vytrvale v této diskusi? Jsem přesvědčena, a projevuje se to právě v tomto zimním období, že se nám hodně zhoršily životní podmínky, a že obě školy nejsou vstřícné a v tomto směru neudělaly skoro nic. Jsem ráda, že jsem vás přinutila číst všechno od začátku, a že snad začínáte chápat všechno, co se zde stalo. Pokud jde o telefonování na MP, opravdu nic jiného nezbývá. Právě za minulého ředitele MP to fungovalo, nyní si dost ulehčují práci. Nevím například, když jsme tu měli havárii ve dvoře, a pan školník zakázal odejet s autem u vjezdu (přece je tu parkoviště), a nepřijela by dokonce ani MP, protože jí volá " ta zlá ženská," kdo by zaplatil zbytečný výjezd a čekací dobu té firmě. Volejte Městskou policii : tak tak nám radili, a asi i radí(je to jejich oblíbená věta) referenti na MěÚ, když jsme si stěžovali ohledně Zákazu stání plného automobilů studentů a učitelů obou škol. A nepiště ty stížnosti, proč píšete ty stížnosti - asi museli psát odpovědi do 30 dnů. A když jsem řekla, přece nebudu volat každý den MP, nebaví mě to, a kdo mi zaplatí telefony, další rada : volejte 156! Takže si udělejte sami pořádek.

Autor: I. V.     Titulek: Parkování škol          20.01.2010

na ulici Havlíčkova je nejlevnějším, rychlým, naprosto bezbolestným řešením této situace, škola tam plastová okna, takže o rušení vyučování nejde. Ale chce to pouze ohleduplnost a pochopení obyvatel Bezručovy.

Autor: I. V.     Titulek: Další vlivní           20.01.2010

ve městě se v obou školách najdou také, například : http://www.odskarvina.cz/cz/zastupitele-ods/print_1/art_418/lay_3/mesto-cesky-tesin.aspx Tak doufám, že se v tom snažení pomoci občanům nepoperete.

Autor: I. V.     Titulek: To máš marný?          20.01.2010

No, asi tak by se dalo pochopit vaše vysvětlení....

Autor: I. V.     Titulek: Několik funkcí          20.01.2010

Chtěla bych požádat o pochopení nás občanů bydlících na ulici Bezručova jednoho vlivného? zastupitele, který je členem Rady školy sousedního Gymnázia, je členem Rady města, je členem výboru " modré strany", a je krajským zastupitelem za město Český Těšín, jestli by svým vlivem mohl přispět k tomu, aby obě školy převedly své parkování na ulici Havlíčkova.

Autor: I. V.     Titulek: V.I.P. tělocvična          20.01.2010

Ano, bylo mi známo, že do té V.I.P. tělocvičny chodí cvičit V.I.Ps. Například pan Sznapka řekl, ano já tam chodím taky, ale parkuji někde jinde, totéž tvrdil další zastupitel, kterého jsme znala, protože když sbíral hlasy pro svou kandidaturu, tak mě požádal o podpis. Jestli to zůstalo do dnešních časů a minulí i dnešní zastupitelé se scházejí v téhle V.I.P. tělocvičně, je to dobré.

Autor: I. V.     Titulek: "Asi takto"          20.01.2010

A to mám dokonce dopis, kterým, na základě naší písemné stížnosti u bývalého starosty, tento nařizuje řediteli MP, aby se tomuto úseku věnovali. A udělal se pořádek. Protože před tím si občané stěžovali pouze ústně, nebo si vyřizovali účty se zde neoprávněně parkujícími učiteli školy osobně.

Autor: Vito     Titulek: ...          19.01.2010

A abych Vám ještě na večer zkazil náladu, napíši o jedné AUTENTICKÉ události (o které jsem Vám opravdu nechtěl psát - pochopíte proč), která se přihodila ještě za minulého vedení města. Jeden nejmenovaný občan Č.T. zaparkoval auto právě pod okny Vašeho domu, v době, kdy tam ještě nebylo parkoviště. Když se vrátil po 5 minutách městská policie mu nasazovala populární "botičku". Když jim občan vysvětloval, proč zde své auto ponechal, vyslechl z úst policisty radu: Pane, neparkujte tu, v tom baráku bydlí jedna protivná ženská, ta nám pořád telefonuje a my nemůžeme dělat nic závažnejsího, protože tu furt musíme jezdit. Pak se ještě spolu s nejmenovaným občanem zasmáli a vesele odjeli každý po svých. Bez pokuty, bez napomínání, s přátelskou radou - nařízenou "vyššími představenými". Asi takto vážně ten problém řešili v minulosti. Neříkám to proto, abych Vás urazil, možná, že Vás to naopak vyburcuje k ještě větší snaze. Dobře to ale charakterizuje to, co jsem se Vám pořád snažil vysvětlit.

Autor: Vito     Titulek: ...          19.01.2010

Ano, myslím že v tomto případě mám pravdu, ikdyž, jak říkám, Vašim problémům rozumím. Vy si to ale o sobě myslíte taktéž. K té zarputilosti, o které jsem psal - vím, že starší lidé, kterým opravdu vadí hluk z ulice, kteří bydlí v tom domě spoustu let a nedokážou pochopit šílený rytmus moderní doby a její neustálý pokrok, kteří pamatují klid, jaký zde ještě před několika lety panoval jsou rádi, že se jejich problémem někdo zabývá a někdo jejich zájmy reprezentuje. A to Vás určitě burcuje k tomu, abyste je i sebe nezklamala. Budu se však opakovat tvrzením, že ten boj nevyhrajete a klid do Vaší ulice nevrátíte. Ikdyž vyhrajete se školou (o čemž pochybují, nemyslím si taky žeby škola s Vámi vedla válku, prostě jen hájí své zájmy - jako Vy), objeví se nový problém, budete překvapená, jak rychle. Opravdu dobrým příkladem je Cieszyn, město srovnatelné s Č.T. v mnoha směrech. Tam je provoz v centru ještě o hodně vetší než u nás, parkování je s poplatkem, parkovišť mají také víc, přesto se provoz stále zvětšuje a místní si už asi na hluk zvykají. Kdo se s tím nesmíři, může se leda odstěhovat... Rád jsem si ale přečetl Vaše příspěvky a třebaže s něma nesouhlasím, alespoň znám Vaše tvrzení a argumenty. Tak si z té výměny názorů odneste minimálně to samé.

Autor: Vito     Titulek: Karel:          19.01.2010

Opravdu si myslíte, že se s Váma někdo z politiků bude vážně bavit a veme si k srdci, co mu řeknete? Já prostě nemám iluze a je mi jasné, že takto politika nefunguje. Mimo jiné také proto se o ní moc nezajímám, nesleduju ji, nechci si zbytečně kazit nálady i nervy. Ano, je to zajímavý přístup k občanům, bohužel pravdivý...

Autor: Karel     Titulek: To je jednání !          19.01.2010

Hmm, zajímavý přístup k občanům.

Autor: I. V.     Titulek: Soukromá firma na atrkativní místě          19.01.2010

v Centru města by za tato parkovací místa musela platit, dneska je cena asi 4000 Kč za rok ( víte to lépe než já jaká je dnes cena pro podnikatele), takže odhaduji, že by si zaplatili max. 2 až 5 míst, a tato jsou plně k dispozici na ulici Havlíčkova.

Autor: I. V.     Titulek: Nedostatečně          19.01.2010

V tomto konkrétním případu mne ale zaujalo s jakou zarputilostí a vervou bojujete o něco, co v kontextu problémů města zdá se být malicherným, a co víc, neřešitelným problémem. Pane Vito, mě také zaujalo vaše zaujetí, se kterým, velmi nedostatečně a často i nepravdivě a neinformovaně zdůvodńujete zřízení onoho nepotřebného partkoviště.

Autor: I. V.     Titulek: Závěr?          19.01.2010

Amen, vy máte pravdu.

Autor: Vito     Titulek: Hodnocení          19.01.2010

Názory jiných poslouchám rád, diskutju, jak vidíte, taky rád. Patent na rozum - to má jenom Pán Bůh, a tím URČITĚ nejsem. Nejsem taky členem zastupitelství města, dokonce politiku hodně ignoruju a nemám ambice se do ní zapojovat, takže o Váš domov můžete být spokojená, nezbourám ho :). V tomto konkrétním případu mne ale zaujalo s jakou zarputilostí a vervou bojujete o něco, co v kontextu problémů města zdá se být malicherným, a co víc, neřešitelným problémem. Třeba přestěhování školy mimo město je samozřejmě realizovatelná záležitost, pochybuju ale, žeby s ní souhlasila jak základní škola Slovenská, tak obě polské školy a vedení města taktéž (jakékoli vedení). Ty jiné Vaše přirovnání či návrhy mi nepřijdou závažné či dostatečně přesvědčivé, a to jsem totální laik. Tak si představte jak na ně asi reaguje odborník. Snažil jsem se Vás také přesvědčit nebo alespoň nabádat k zamyšlení, jaké nedostatky sebou nese bydlení v centru (vzkázal Vám to ve svém "kondolenčním" příspěvku 21.04.09 i autor Svibičan). Nemyslete si, ja mám taky rád ticho a klid, mně taky vadí hluk od kolejiště, taky bych dopravu do Polska poslal jinudy a taky by to bylo realizovatelné. Za ty léta jsem si už na to zvykl, uvědomil jsem si, že lokalita, ve které bydlím má více výhod než negativ. Dochází mi také, že by se mou případnou stížnosti nikdo ani nezabýval, natož ji bral vážně. Tu Vaší stížnost taky nikdo vážně neveme, protože i pan Sznapka si nakonec uvědomí (on si to určitě uvědomoval už dávno), že zvětšení provozu a kapacity parkovacích míst je nevyhnutelnou záležitostí a je pro město přínosem. Takže ikdyž Vás minulý pan starosta přijal a vyslechl, nyní by s největší pravděbodobností postupoval stejně (mimochodem i on a jeho sourozenci používají vaše parkoviště minimálně jednou týdně, kdy v pátky hrajou v tělocvičně fotbal - to jste asi nevěděla co?) Takže budiž, protestovat můžete, je, Bohu dík, demokracie, myslím si ale, že Vás budou zastupitelé ignorovat. A, neurazte se, já jim trochu rozumím. Možná si s Váma promluví, možná Vás vyslechnou, možná i něco slíbí, ale nakonec budou hrát mrtvého brouka. Tak už to hold v politice chodí. Takovýchto stížností od nespokojených občanů budou mít ve všech Českých městech a obcích plné koše. A jak jsem už podotkl, kdyby se u každého rozhodování bral v potaz hlas všech občanů a nepoškozovaly se zájmy nikoho, tak nemáme dálnice, parkoviště, shopping parky, školy atd.

Autor: Vito     Titulek: ...          18.01.2010

Já nevím ve kterém domě bydlíte Vy, ja říkám, že znám rodinu , která bydlí na Bezručové naproti školy. A asi opravdu bude uvědomělá... A neopakujte nesmyslně, v neděli že v 21 hodin se ve staré tělocvičně potkává nějaká skupina lidí přijíždějící 10 auty a dělá tam po tmě rámus (protože tma tam rozhodně byla)... Je to směšné... Budu se možná opakovat, ale pokud nechcete pod okny zplodiny, ale čistý vzduch, nemáte co hledat v centru města, nebo vůbec v jakémkoli městě Moravskoslezského kraje. Kdyby se škola přestěhovala jinde, tak věřte, že ta budova v tak atraktivní lokalitě dlouho prázdná nezůstane. Koupí si ji třeba soukromá firma, do které každý zaměstnanec bude dojíždět vlastním autem, bude si pod Vašimi okny dělat co bude chtít a s Vámi se určitě bavit nebude. Protože budova bude její soukromý majetek, do toho Vám nic není, a komunikace a parkoviště jsou veřejné. Tak buďte rádi za to co máte...

Autor: I. V.     Titulek: Konec diskuse?          18.01.2010

Vidím, že vás nepřesvědčím, nejste zvyklý poslouchat názory jiných, holt patříte k těm co mají " patent na rozum."

Autor: I. V.     Titulek: Hlavní hledisko možnosti parkování          18.01.2010

Umístění na Slovenské by škole vyhovovalo z mnoha hledisek lépe než tady v centru ( krytý bazén, sportovní centrum, hřiště školy, možnost příjezdů autobusů ze soutěží Ars Musicy i v noci.) Hlavní hledisko, ze kterého jsem vycházela jsou omezené(zatím neomezené ) možnosti parkování aut studentů a učitelů v Centru, tam by takové problémy určitě neměli. Kromě dopravy auty by mohli využít také městskou dopravu od vlakového i autobusového nádraží, ale to byl asi hlavní důvod, proč nechtěli jezdit do Karviné, tady to mají 100 metrů od ČD. Myslím, že toto řešení by vyhovovalo i městu, protože by se snížil počet vjezdů do Centra. Opravdu, v Centru už mají dost omezené možnosti pro případný další rozvoj, kolem není místo. Jedině, pane Vito, že byste opravdu nechal vybourat náš dům ( jak jste snad žertem zmiňoval), pro nás by to až taková škoda nebyla, ale nevím, jestli byste pak nebyl slavný tím, že by se po několika stoletích v Česku zopakovala defenestrace, balkon na radnici dokonce je.

Autor: I. V.     Titulek: Taková rodina u nás nebydlí          18.01.2010

Taková rodina, kterou popisujete s více dětmi u nás nebydlí. Bydlí asi na Bezručova 20, a toho pána obdivuji, když při třech dětech mu nevadí parkoviště pod okny na ulici, a ještě chce i ve dvoře pod zbývající okna bytu další parkoviště. Asi je uvědomělý.

Autor: I. V.     Titulek: Zplodiny           18.01.2010

Stará tělocvična funguje do 22 hodin. A ti hodně akční mladí mají všechna okna do dvora, a jednu mí stnost, která má okna na ulici používají jako dětský pokoj, malému dítěti hluk tak moc nevadí.Mladí ten hluk uvnitř bytu neslyší, protože pokoj je od ostatního bytu oddělen komorou. My zbývající chudáci máme všechna okna pouze na ulici( 26 oken) a kvůli vašemu nekvalifikovanému rozhodnutí jsme oblažováni příjezdy a odjezdy aut, která nepatří zde bydlícím, a zplodinami jejich výfuků.

Autor: Vito     Titulek: Špatně, špatně, špatně          18.01.2010

Já opravdu žasnu - jakožto statistik byste měla být odborník na takovéto případy, ale Váš dedukční postup mne udivuje. Ale samozřejmě že našli v Ostravě řešení - udělali v celém centru pěší zonu. Jenomže Ostrava je velké město, ta si to může dovolit. Ostrava je také poměrně nové město, které mohlo využít nezastavěné plochy pro zřízení parkovišť. Nechápu ale, jak můžete srovnávat Ostravu s Č.T. To jsou úplně rozdilná města! To si to klidně srovnejme s Brnem, tam je taky v centru pěší zona... Totální nesmysl. Srovnejte Č.T. s městem podobných rozměrů, třeba Třincem. Tam máte v centru cestu na cestě, auto na autě. To samé polská část Těšína. Tam se v době špičky autem ani nehnete. To jsou srovnatelná města, malá, s malým počtem parkovišť a hodně úzkými komunikacemi. V Polsku se to pokusili řešit placeným parkováním v centru a... nezměnilo se nic. Pouze se zvětšily příjmy města, na což by se určitě u nás objevily další protestní kampaně. Přestěhování gymplu na Slovenskou je podobný nápad, jako ty předešlé, protože většina studentů do Č.T. dojíždí vlakem, popř. autobusem. Určitě by proto přivítali ten úsek, který by museli každé ráno a odpoledne projít pěšky. Vím, co odpovíte, to by je nezabilo. Ale kdo ví, museli by totiž docházet podél hlavní komunikace na Slovensko, což by moc bezpečnosti nepřineslo... Ti známí, o kterých byla řeč nejsou mladí a akční, je to poměrně klidná rodina s malými dětmi, těm by určitě přehnaný hluk hodně překážel. A nakonec - nemyslím, že v neděli večer, kolem 21 hodiny někdo pobíhá po školní tělocvičně. Fakt ne...

Autor: I.V.     Titulek: Klid v centru města          18.01.2010

Klid v Centru města nemůže podle vás být. Zajed´te se podívat do centra Ostravy, a srovnejme to s centrem ČT. To je rozdíl! Proč nejsou v Ostravě řady parkujících aut na ulicích,proč se klidně procházíte ulicemi a kolem obchodů i okolních ulicích. Našli asi jiné rozumnější řešení, náš zastupitel v KÚ by nám to mohl zjistit a pomoci uskutečnit.

Autor: I. V.     Titulek: Nerozum.          18.01.2010

Ano, parkoviště je někdy večer opravdu plné, pokud jsou lidé ve třech tělocvičnách tak si tipněte, kdo tady večer parkuje - naši si stěžují, že nemají kde parkovat. Někteří zase naopak mají na parkovišti po celý rok i 2 auta. Prý, at´si nepředstavujeme, že je to parkoviště pro zde bydlící, to nám veřejně vysvětlili. Kdybyste tady někomu naservíroval, tipuji dalších 50 míst, tak se všechna zaplní, každý si vytáhne auto z garáže. Což je nerozum. V Centru podle mě není nedostatek parkovacích míst, ale stojí na nich ti, kteří zde nebydlí ( viz případ obou škol), a je to nehospodárnost. Trochu se udělal pořádek s parkováním od ulice Hlavní za Komerční banku, ale nic se nedělá v úseku od Čapkovy po Hraniční, tam to je neomezované.

Autor: I. V.     Titulek: Netradiční řešení.          18.01.2010

Nebourat ale třeba přestěhovat Gympl do skoro fungl nové, moderní budovy, kde nebudou nějak omezováni prostorem, kde budou mít hřiště, v blízkosti bazén, místa na parkování, blízké sportovní centrum, a budou mimo Centrum města. Věděla bych o škole na Slovenské, tam se také dá dojíždět autem jako sem do Centra, tam by se 40 parkovacích míst určitě našlo bez problému. Můžete to považovat za rouhačské řešení, ale jedno z možných řešení, které by moc nebolelo, to je. No a s tou vysokou školou bychom se již nějak dohodli.

Autor: I. V.     Titulek: Jiný pohled.          18.01.2010

Právě že ta mladá generace je zvyklá si " vozit zadek v autě ", hrát golf, tenis, in line brusle, a to je asi případ vaší známé, která je prostě IN a má tento "nový životní styl", právě tento druh lidí nám nepodepsal, další 2 případy jsou existenčně závislé na MěÚ. Viz níže. Hluk v této poměrně úzké ulici je jednak z dopravy, vzpomínám si, dokud nebyla pěší zóna, jak si novinářka a tisková mluvčí D.H., která v té době jezdila s kočárkem, stěžovala, že není schopna přejít pro hustý automobilový provoz náměstí. Nyní se to přesunulo do Dvořákovy, Smetanovy,Bezručovy a Pražské. O prázdninách je tady klid, žádnou hlučnost tu nezjistíte, podobně o sobotách a nedělích, ale k večeru tu opět řve stará tělocvična. Jiný je pochopitelně pohled studentů a jiný je pohled nás zde trpících.

Autor: Vito     Titulek: ...          18.01.2010

Je vidět, že statistiky znáte, což je dobře. Jen se naskytuje otázka - co z toho vyplývá? To se má část školy uzavřít, či dokonce zbourat? Víte, tady jde asi o poloměr závažnosti protestu k možným změnám. Máte pravdu, lze udělat vše, dokonce i podzemní parkoviště či nový přechod mezi budovami nebo přesun šaten. Ale proč? Promiňte, ale protest několika obyvatel (ne všech, protože mám v tom baráku známe a informoval jsem se) protilehlého domu není dostačující pro takovéto revoluční úpravy. Kdyby se bralo v potaz každý občanský protest, tak dnes v republice nemáme žádnou dálnici, žádný obchvat ani nákupní centrum. Mimo to si nemyslím aby parkoviště, o kterém je řeč, bylo zřízeno kvůli škole. Včera večer (nedělě) jsem tudy procházel a všechna parkovací místa byla obsazená. Netvrďte prosím, že to byla školní vozidla. Zajímalo by mně také, zda skutečně pociťujete rozdíl v provozu o prázdninách? Já pozoruju, že provoz ve městě je tehdy totožný s tím v průběhu školního roku. A nakonec k Vaší připomínce o tom, že tu školu neznám... Omyl, máte do činění z poměrně mladým člověkem, který absolvoval tuto školu před několika lety. Takže jsem zde docházel 4 roky denně. Teď se tam ocítám jednou týdně kvůli své zájmové činnosti, takže mám oproti Vám tu výhodu, že poznám fungování školy vevnitř. A to Vy bohužel poznat nemůžete. Na tom konfliktu je patrná také jeho generační příčina - tzn na jedné straně Vy, požadujete hlavně klid (což je vcelku pochopitelné, ačkoli - budu na tom trvat - v centru města dost nemožné) na druhé straně mladší generace, která potřebuje prostor. Neřešitelné...

Autor: I. V.     Titulek: Rada školy v Gymnáziu          18.01.2010

Ze Zprávy, podepsané paní ředitelkou, kterou kdyždý rok škola je povinna předkládat zjistíte, že čelny rady školy jsou dokonce tři inženýři.Doufám, že to jsou odborníci. http://www.gympol.cz/www/file/39/Výroční%20zpráva%20(2008-2009).pdf

Autor: I. V.     Titulek: Časová řada          17.01.2010

Jako statistik se v tom vyžívám : ve š.r. 2004/2005 bylo v Českém Těšíně 364 studentů, o rok později 357, 360, 363, 356 a v tomto š. r. 382. Takže ten nárůst od r. 2005 není závratný, je to 18 lidí. Pokud jde o pedagogy, mám zjištěno toto : ve š. r. 2004/2005 za Karvinou i ČT 43 pedagogů, pak 46, 44, 43, 42, letos 41. 13 učitelů má částečný úvazek, a mám jmenný seznam, ze kterého vyplývá, že jenom 5 pedagogů bylo z Karviné, 14 jich učilo i v Karviné i v ČT, a 25 jen v ČT. Takže vlastně v tomto š. r. přešlo do ČT jen 4 -5 učitelů, zbytek již zde učil. Opět žádný výrazný nárůst počtu učitelů v ČT, aby kvůli tomu muselo být zřizováno další parkoviště se 13 parkovacími místy na ulici Bezručova. To je opravdu špatný důvod! A nám se kvůli tomu podstatně zhoršilo bydlení, už zase začínají konflikty, tak jako před zásahem bývalého pana starosty.

Autor: I. V.     Titulek: Nárůst počtu          17.01.2010

studentů proti minulému školnímu roku činí celkem 26 lidí i přes příchod asi dvou ročníků z Karviné, celkem je na Gymnáziu podle statistiky 382 studentů. Na ZŠ je v tomto š. r. 312 dětí, to je nárůst o 14.

Autor: I. V.     Titulek: Nejde o národnost ale o chybu a ambice člověka          17.01.2010

Pane Vito, chtěla bych vám ještě vysvětlit, že ačkoliv se v tomto případě všechno semlelo tak, že jde o nedostatky obou polských škol, podobné problémy, ale mnohem menšího rozsahu podle mých známých mají ZŠ v Havířově nebo Gymnázium v Třinci, jde o české školy. V našem případě jde o chybu a přístup jednotlivých lidí, a nejde o jejich národnost. Dá se to říct takhle : není Čech jako Čech, nima Polok jako Polok, není Němec jako Němec. Jde o přístup a ambice určitého člověka. Čtenáři at´ sami posoudí tento " případ. "

Autor: I. V.     Titulek: Klidová zóna u Olzy          17.01.2010

No tak to jste mě trochu překvapil, ta tu byla dávno před dnešním vedením města, tam už chodím asi těch 30 let, co tady bydlím. Takže nic nového, snad úprava. Mé sousedce, když si kvůli našim odstraněným stromům byla stěžovat na MěÚ referenti také poradili at´ si zajde do parku k Olze. Pro nás důchodce nebo nemocné lidi (to by měli lékaři a architekt v zastupitelstvu města pochopit) je důležité bezprostřední okolí domů kde žijeme, naši obyvatelé si právě proto stěžují, viz níže.

Autor: I. V.     Titulek: Pro přechod do nové budovy          17.01.2010

se dají také použít schody, kterými vycházejí děti z družiny na dvůr. Nebo udělat další průchodové dveře. To chce přemýšlet a hledat řešení, my jsme opravdu nebyli zvyklí říkat v zaměstnání " to nejde." A vedení obou škol bohužel vyvážejí hluk způsobovaný jejich provozem ke svým sousedům, tzn. nám,jinak bychom si nestěžovali. Zdůvodňovat proč něco nejde, to je neschopnost. Zatím jste mě, pane Vito, vůbec nepřesvědčil. Tu školu neznáte, nebyl jste tam už hodně let, možná na loňských šedesátinách, a to vám ukázali to, co se ukazuje.

Autor: I. V.     Titulek: Upřesním          16.01.2010

I po sloučení s karvinským gymnáziem je ještě dostatečná volná kapacita, plánovaná kapacita je totiž 540 studentů, skutečnost je asi 400. Ještě by mě zajímal váš názor z lékařského hlediska na vliv pozemní dopravy a parkování na lidi. Jde například o benzopyrén, hluk. Jestli jste o tom někdy četl nebo slyšel.

Autor: Vito     Titulek: I.V.:          16.01.2010

Zásadní osobní vztah k ní nemám, je ale pravda že jsem na tu školu chodil a tak velice dobře vím, co zde lze provést za změny a jaké nikoli. Ty, které vy nabízíte nejsou bohužel možné, protože by to hodně komplikovalo fungování jak základky tak gymnázia. Opravdu věřte, tyto vaše porady nejsou realizovatelné. Ale máte pravdu v tom, že tahle budova není moc vydařená i co se týká využítí prostoru a hlavně pak kvality provedení (praskající stěny nebo totálně nevyužitelná terasa). K té velikosti, ta si mislím odpovídá tomu, kolik se zde učí žáků, kolik by tam mělo být místností, ono opravdu v té staré budově toho místa moc není. A hlavně nyní, kdy se tato škola sloučila s karvinskou pobočkou (ta byla zrušená) tam opravdu uvnitř není přebytek místa. Budova byla ovšem postavená začátkem 90. let, takže moc št´astný projekt to asi nebyl, ani vizuálně ani s ohledem na funkčnost. Řekněme si ale na rovinu, máme u nás ve městě i horší molochy...

Autor: I. V.     Titulek: Co vy sám, Vito,           16.01.2010

vidíte špatného na přístavbě Gymnázia? Mi se zdá, že ta budova je příliš veliká na to, co obsahuje. Je hodně nevyvážená, zastavěla se celá plocha, která byla k dispozici,do výšky i na šířku. Je to celé nějaké neohrabané, ale vy k ní máte asi osobní vztah, a potom to vidíte jinak.

Autor: I. V.     Titulek: Způsob dopravy          16.01.2010

v Centru pochopitelně nechci měnit, ale uzavření obou zmíněných ulic a zřízení pěší zóny na náměstí mělo zásadní vliv na rozsah dopravy v okolních ulicích, protože auta, která přímo vjížděla a vyjížděla přes náměstí se nyní přesunula do sousedních ulic, např. Smetanova a Bezručova.

Autor: I. V.     Titulek: Jednáse o 1100 příchodů nebo odchodů          16.01.2010

V Gymnáziu je asi 400 studentů, v ZŠ přes 300 dětí, to je 400 příchodů do Gymnázia, 400 odchodů z Gymnázia a 300 dětí ZŠ odchází dvorem k nám, to je pohyb 1100 x, jinak se vcelku jedná o 700 lidí, + učitelé Gymnázia - asi 40 lidí. Klidně si ty šatny mohou přestěhovat do hlavní budovy, třeba vyměnit knihovnu se šatnou, protože tam je většina tříd Gymnázia - asi 12. V nové budově jsou spíše odborné třídy, je jich 5, a tam se jednotlivé třídy střídají. Dále jsou tam šatny, a místnosti spíše pro mimnoškolní vyučování - aula, ateliér, bohužel jim vidíme do rozsvícených oken od 7 hodin ráno.

Autor: Vito     Titulek: FAKTA          16.01.2010

Nezdá se mi, žebych byl přecitlivělý, vím že jste většinu příspěvku psala Vy, ale jsou tam i texty jiných autorů a o ty se mi hlavně jednalo. Nejde tedy o přecitlivělost, nejde taky přímo o Vaše názory, ty se skutečně týkají problému o kterém je řeč a myslím si, že jsme právě o tom diskutovali. Z té diskuze je ale zřejmé, že nemáte úplně jasno v otázce organizace protilehlé školy. Z ulice Bezručové je pouze vchod do gymnázia, kde studuje cca 360 studentů. Tudy skutečně vcházejí do šaten a neexistuje jiná možnost, protože neexistuje bezprostřední přechod suterénem ze staré budovy do nové. Studenti by museli přecházet celou základní školou, pak prvním patrem staré budovy přejít do nové, kde se právě v suterénu nacházejí šatny. Ted´ si představte jak by v zimě vypadaly chodby školy. Jinak vchod na základní školu zůstal na Havlíčkové, a tak není pravda, že 1100 žáků používá vchod od Bezručové. Je tady opravdu ještě vchod do školní družiny, těch dětí které tudy vycházejí bude ale skutečně jen několik. Mimo to ten větší ruch zde může být maximálně 2krát za den, kdy děti přicházejí a odcházejí. Jinak co se tyče řešení dopravy, nemyslím žeby přejezd náměstím měl na dopravu zásadní vliv, je tam přece pěší zona a vjezd je povolen jenom vozidlům s povolením. Zrušení pěší zony a umožnění přejezdu náměstím by pak asi neslo hodně katastrofální následky. Ale budiž, v této otázce nejsem odborník, takže to nemohu říct s jistotou. S jistotou však mohu říct, že se z klidné ulice Beručové stala hlučná úplně přirozenou cestou. Je to problém zvětšené dopravy (který se řeší nejen ve všech městech republiky, ale snad po celém světě) způsobené větším počtem vozidel, o čemž byste jakož to statistik rozborář měla vědět.

Autor: I. V.     Titulek: Proč se tak angažuji?          16.01.2010

Protože tento případ považuji za nespravedlnost, kterou je třeba napravit. Divila jsem se, proč se z klidné a tiché ulice Bezručova stalo to, co je tu dneska. Moje profese je statistik rozborář, jako náš dnešní pan premiér,ale on asi také začínal někde dole, tak jsem si pracně pozjišťovala různé údaje. Největší vliv na dnešní stav mají:1)Byl uzavřen vjezd na náměstí přes Čapkovu nebo Štefánikovu a všechna auta objíždějí přes Smetanovu a zpět Bezručovu. 2)Na tomto hlučném hlavním tahu byly převedeny před obytné domy příchody cca 1100 žáků a studentů za den, a příjezdy aut ke školám z ulice Havlíčkovy. Jak my k tomu přijdeme! S tím průjezdem se asi nic dělat nedá, ale školy si mohou upravit systém příchodů, do šaten na Bezručovou mohou klidně chodit vchodem z Havlíčkovy. Pokud jde o vztahy, o kterých zde píšete, myslím, že jste příliš citliví, a to zbytečně, bezdůvodně bych se takhle neangažovala, možná, že se vyjadřuji špatně.

Autor: Vito     Titulek: I.V.:          16.01.2010

Bohužel ale příspěvků dokazujících, jak daleko jsme ještě od níže uvedených ideálů, je v této diskuzi nespočet. A nejenom v této, ale v podstatě v každé, která se byt´ jenom lehce dotýká této problematiky. Pak se prosím nedivte mým reakcím. Zdravím a přeji hodně zdarů v novém roce.

Autor: Vito     Titulek: Odůvodnění          16.01.2010

Věřím tomu, že Vám skutečně jde o to, o čem píšete (tzn. klid, jiné parkování apod.). Bohužel si ale myslím, že se s tím nic moc dělat nedá. Mně ale spíše donutily k reakci jiné příspěvky, jiných spoluobčanů, pro které nejvetším životním problémem a zároveň cílem je válka s polskou menšinou. Při tom by stačila opravdu jenom kapka dobré vůle, troška historických vědomosti a nikomu by se nemohlo zdát divným to, že tu Poláci žili, žijou a žít budou. Že polští představitelé v zastupitelství nejsou důkazem porážky českých spoluobčanů, nýbrž logickým vyústěním toho, že zde žije početná skupina (několik desítek procent)lidí této národnosti. Snad k tomu jednou dojde a věřím, že se nám tehdy bude žít o hodně pohodlněji.

Autor: I. V.     Titulek: Myslím tím          16.01.2010

propletenec zájmů a vztahů.

Autor: I. V.     Titulek: Propletenec          16.01.2010

Jak je vidět jedná se o složitý propletenec, snad jsem vám vysvětlila o co se ve skutečnosti jedná. Zdravím.

Autor: Vito     Titulek: ...          16.01.2010

A toho hlavního problému jste se dotkla právě v jednom z příspěvku - dětičky budou chodit do školy, bude selanka. Selanka nebude, protože v této lokalizaci ani nemůže být. A není to vinou parkujících školáků či profesorů, ti tam ráno zaparkují a odpoledne nebo večer odjedou. Je to prostě proto, že v centru města pořád něco parkuje, odjíždí, projíždí apod. Proč? No právě proto že je to CENTRUM. A uprostřed každého mésta to tak hold musí vypadat. Amen.

Autor: Vito     Titulek: F.S.          16.01.2010

Jinak, pán F.S. nebyl ředitelem gymnázia, nýbrž základní školy, v roce 1990, kdy se začalo gymnázium stavět nebyl zde ještě ani učitelem, takže o projektu NEMOHL rozhodovat. Ten projekt je opravdu špatný, ono firma, která byla za tu stavbu zodpovědná taky brzy po její dokončení skrachovala. Ale byly to začátky 90 let, to se opravdu asi není co divit.

Autor: Vito     Titulek: ...          16.01.2010

Klidová zona, či jakkoli jinak řečeno, není zelený strom a tráva ve dvoře, ale místo, kde si můžete v klidu vyjít na procházku (tzn. nábřeží Olzy, Masyrykovy sady, doufejme že i Park Sikory, propojením měst také parky na polské straně). Ono víte, je důležité si uvědomit, že ve dvoře školy je hřiště které využívá také školní družina, že vznikem nové budovy gymnazia se hlavní vchod do školy přesunul na Bezručovou, (jsou tam mimo jiné šatny, takže to prostě jindy nejde), že získat dodatci z Evropské unie na parkoviště (podzemní - tak to si opravdu nedovedu představit) to taky není jen tak, a nakonec, že dnes opravdu každý má ty svoje 4 kola, které musí někam zaparkovat. Řešení toho parkoviště pokládám za rozumné, nebot´ nebylo potřeby jezdit Bezručovou v obou směrech, parkovací místa v centru města a v takovýchto úzkých uličkách jsou normou v, jak to nazýváte, civilizovaných státech.

Autor: I.V.     Titulek: Ještě jedno nové parkovištěj          16.01.2010

vedení města na žádost obyvatel Bezručova 20 povolilo v našem vnitřním dvoře, kde odprodalo pro tento účel 1/4 zelené plochy dvora. Takže o nějaké nové klidové zóně já osobně nevím, naopak bude kolem nás další parkoviště, které tu nikdy nebylo.

Autor: I. V.     Titulek: Tělocvična          16.01.2010

Předpokládám, pane Vito, že jste technik. Jednali jsme s panem ředitelem ZŠ ohledně jejich tělocvičny, kde se větrá čtyřmi okny na řetízek směrem na ulici. Pan ředitel vyšel vstříc naší stížnosti na internetu ohledně skupiny bojového umění, která tam cvičí ve středu večer, hluk se opravdu snížil, pokud by se to opakovalo tak slíbil, že jim vypoví smlouvu. Trochu omezili hluk odpoledne, ale jinak tady opravdu posloucháme řev od 7 hodin ráno do 10 hodin do večera, jsme vzdáleni asi 15 metrů a ten hluk je slyšet až k vlakovému nádraží, na Smetanovu a na náměstí. Vedení školy to již nemíní nijak řešit. Chci se zeptat, zda by se nad tímto propblémem nemohla zamyslet skupina fundovaných techniků, a nenavrhla a nezajistila patřičná opatření ke snížení hlučnosti tělocvičny směrem na ulici. Byli bychom opravdu vděčni.

Autor: I. V.     Titulek: Zkazka o stromu.          16.01.2010

U nás v ulici se vypráví zkazka o stromu, který rostl na místě dnešní přístavby, byl nákladně přestěhován do dvora, nepřežil, už není. Totéž 3 stromy pod našimi okny a keře u vjezdu do dvora. Chybí trochu přístupu k přírodě.

Autor: I. V.     Titulek: Jeden z nájemníků          16.01.2010

křičel po paní, která nám zastavovala pod okny a čekala na děti : paní, tady nemůžete stát, to vás bude stát 500 Kč, zavolám na vás Městskou policii! Když jsme ali napsali stížnost na MěÚ, že to je systém, který zavedlo vedení, začal se kroutit, protože jeho vnuk chodí do té školy.... Přitom stejný Zákaz stání byl podél školy na Havlíčkově, ale tam nesměla stát ani noha, všichni parkovali nám pod okny, a jednou se paní učitelka divila před MP "a kaj je ta značka, dyt´t my tu dycki parkovali", ale parkovat na Havlíčkově se neodvážila.

Autor: I. V.     Titulek: Historie "našeho" parkoviště          16.01.2010

Když jsem zůstala doma, nevěděla jsem vůbec jak vypadá město dopoledne, říkám si, bydlím u školy, dětičky budou ráno chodit do školy, u vchodu školy na Havlíčkově v té době ještě stával školní autobus, prostě bude selanka. A pak jsem se divila : hluk pod okny, příjezdy a odjezdy aut rodičů, naši důchodci po nich křičeli z oken, at´ tu neparkují, že je tu Zákaz stání, bránili se jak naši čeští tak i polští nájemníci. Tehdy ovšem pan F. S. jako ředitel školy neprosadil toto parkoviště, na to musel mít nějakou politickou pozici, kterou má nyní. Říkala jsem si, zlatá šachta, tam to aspoň všechno fungovalo, tady je nějaké bezvládí, nejlepší je být celý den z domu pryč. V noci tu najížděly autobusy Ars Musicy, Městská policie řekla, at´ si to vyřídíme s vedením školy, nepomohlo, tak se to vyřizovalo přes pana Sznapku. A v té době jsem zjistila, že naši důchodci si chodí stěžovat ke Sz., že zařídili značku Zákaz stání, ikdyž tu nemusela být. A řekli mi: "pojd´te s nami za tym małym, un je taki šykovny." A opravdu přes příkaz MP, aby se tomuto úseku věnovala, pomohl. Nový pan místostarosta nám vysvětlil: že na základě provedené studie možností a potřeb parkování byly odstraněny stromy, které prý byly nemocné, a zřízeno toto parkoviště. Znám to ze šachty, že výsledek nějakého rozboru je někdy podle přání zadavatele.

Autor: I. V.     Titulek: " Odpočinková zóna", děkujeme.           16.01.2010

Opravdu děkuji panu F. S. za " odpočinkovou zónu", kterou nám tu vytvořil. A k té Hlavní třídě, vypadá to tam opravdu hrozně, jen je třeba víc podnikat a udělat tam to, na co si vzpomínáte ze svých cest, jenomže vy jste musel být asi někde na jihu, kde lidé mají možnost sedět do noci venku u restaurací, u nás by jim venku bylo zima. Máte možnost uskutečnit svoji vizi. V tom dvoře pravidelně parkuje 10 aut. Boční vchod do Gymnázia na ulici Bezručova se začal používat od roku 1994, sídlo školy má adresu Havlíčkova 13, v původní budově Gymnázia, která byla postavena asi v roce 1956, a v 1. patře mají dokonce ředitelnu, tvrzení, že hlavní vchod je z ulice Bezručova je jen tvrzení. Jinak mohou požádat o nějakou dotaci na parkoviště, třeba z EU na parkovací dům ve dvoře školy( 50 aut)to bych tak odhadovala na současnou jejich potřebu podle pohybu aut pod našimi okny. Nějaký odborník by to musel dobře zdůvodnit. Anebo takhle podzemní garáže, když je tu všechno kolem zastavěno? O parkovišti měli uvažovat už v roce 1990, když školu projektovali, jejich tehdejší vedení ( pan F. S.?) a architek na to nějak zapoměli. To se pozdějí zařídí, že? Mělo by se najít nějaké modernější řešení než "malování na chodníku."

Autor: miro     Titulek: pro Víta,          16.01.2010

Necituj,ale koukej kolem sebe.Ještě mě a drtvivou většinu občanů nikdo nepřesvědčil,že člověk s jakýmkoliv tilulem je VZĎĚLÁN a má rozum na všechno,i když je jakýkoliv titul před a za jménem vstupenkou na přední místa kandidátek v jakýchkoliv volbách právě v ČR. Nikdo netvrdí,že dobrý chirurg (MUDr.) není vzdělán pro svůj obor,ale taky nelze tvrdit,že má patent na rozum a na všechno.Je akorát problém v tom,že i když příjde dobrý návrho od člověka bez titulu,nelze ho přijmout,protože NELZE,aby člověk bez titulu byl chytřejší,jak titulovaný,nebo se návrh přijme,ale bude se vydávat za návrh,který představil člověk s titulem.

Autor: Vito     Titulek: Parkování ve dvoře          15.01.2010

Byla jste někdy ve dvoře školy? Kde byste tam pro Bůh narvala 15 aut? To si myslíte, že kdyby tam šlo udělat parkoviště, tak ho tam neudělají? To si opravdu myslíte, že Vám dělají naschvály, protože se jim do dvora nechce a chce se jim naopak parkovat pod Vašími okny? Dala jste si tu práci a zjistila si kolik tam pracuje profesorů, kteří dojíždějí každý den do práce, kolik tam stojí aut, které nemají se školou nic společného atd. To si opravdu myslíte, že Folwarczny nemá nic lepšího na práci, než znepříjemňovat život těm, kdo bydlí poblíž polské školy? Víte vůbec, že vytvoření odpočínkových zon je jedním z hlavních cílů tohoto zastupitelstva? A snad jen slepec nevidí, že se v tomto ohledu něco začíná dít. Jsou opravdu horší věci, než nová parkovací místa, které někomu asi trošku znepřijemní život, druhým ho ale zase ulehčí. Tak už to prostě chodí...

Autor: Vito     Titulek: Krásná vize          15.01.2010

To je opravdu krásná vize, která má ovšem jeden jediný háček... Hlavní vchod do gymnázia je právě od Bezručové. Na Havlíčkové je pouze a jedině vchod na základní školu. to byste za ty roky co tam bydlíte mohla vědět. Jinak, nevídá se moc aby stromy rostly přímo na ulici. To za prvé. A za druhé je velmi zajímavé, že bydlení nějakých 300 metrů od náměstí nepovažujete za centrum města. A konečně za 3 - ta krásná Hlavní třída s hernami a kdoví čím je právě dílem Vámi chváleného inž. Sznapky. Díky mu za to, že si můžeme tak krásně užívat volný čas s dětmi a známymi u rulet a "výherních" automatů.

Autor: I. V.     Titulek: Hlavní třída a Školní náměstí          15.01.2010

No tak to hlučné centrum už v ČT je na Hlavní třídě, tam jsou herny a další podniky, ale zatím v tom asi nikdo neumí podnikat. Ostatní části od náměstí až ke Střelniční jsou hlavně bloky obytných domů, kde by měla být hlavně zeleň a klid. A těch dvěstě metrů chůze studenty nezabije( znova vám poradím, už tady vlastně působím jako neplacený odborný poradce vedení škol: přestěhovat místnost, ve které tyto věci mají k hlavnímu vchodu na ulici Havlíčkova.) Jinak si to celé představuji tak, že ulice Bezručova vůbec nebude určena pro parkování škol, mohou si nazvat úsek podle školy na Havlíčkově např. Školní náměstí/Rynek szkolny, tam mají 6 parkovacích míst + 3 modrá ( ve skutečnosti 4), dalších 10 až 15 míst mají ve dvoře školy. To by jim mělo bohatě stačit. Studenti a cizí návštěvníci mimo Centrum města. Původních 14 parkovacích míst na Bezručově bohatě stačí pro okolní nájemníky, a toto nešťastné nové parkoviště zrušit a nahradit stromy ( obnovit a doplnit původní výsadbu stromů.)Ale to vše již bylo řečeno.

Autor: Vito     Titulek: Civilizovaný?          15.01.2010

Záskuhou minulého vedení se také polovina toho, co se dalo koupit dostala do rukou právě minulého vedení... Ale o to v této diskuzi nejde. V onom, jak říkáte, civilizovaném světě by si hlavně nikdo nedovoli psát takové blbosti, jako si můžete přečíst níže. Nevím, zda jste někdy překročila hranice našeho státu, ale v jiných zemích je samozřejmostí, že v centru města to žije a dělá rámus celou noc. Letní zahrádky, nepřetržitý provoz je norma. Pouze u nás se zavírají restaurace v 10 hodin večer, vypíná se kašna na náněstí i vypisují se nesmyslné petice kvůli tomu, že se někdo opováží zaparkovat u svého místa zaměstnání, či jednou za půl roku zaparkuje na 10 minut autobus, aby se nemuselo s převléky, hudebními nástroji a jinými věcmi chodit přes celé město. Toto opravdu není příliš standardní zacházení. Zahrada mých tchánů sousedí se školní družinou. Věřte, že jsou chvíle, kdy člověk neslyší vlastní mysl. Ale tak už to prostě je a nikdo z toho aféru nedělá. Nikdo neříká, "jo ti češi jsou ale hluční, to si nemohou řvát uvnitř"? Takový přístup bych asi nazval civilizovaný, nemyslíte?

Autor: I. V.     Titulek: Sznapka          15.01.2010

Nevím, jaké vy máte zkušenosti s bývalým starostou, nevím jak to bylo s privatizací. Ale někteří říkají, že jeho zásluhou si tady hodně lidí koupilo byty. Není to můj případ. Jednala jsem s nim dvakrát, a mohu ho jen pochválit, v jednání byl věcný, vstřícný a rychlý. Ale také řekl dost, dál už ne. Na takové jednání jsem byla zvyklá v práci, jinak bychom nikdy nic neudělali. Toto vedení, však si to tady, prosím, přečtěte, s lidmi nejedná.

Autor: I. V.     Titulek: Parkoviště u Billy          15.01.2010

jak říkáte je prázdné, proč tam třeba studenti a návštěvníci obou škol nemohou pravidelně parkovat? Projdou se 300 metrů přes podchod a nemusí složitě vjíždět do Centra přes Nádražní.Obě školy jsou ze všech těšínských škol nejblíže autobusovému a vlakovému nádraží. Jenomže to by se muselo vedení obou škol snažit a přemýšlet.

Autor: I. V.     Titulek: Medaile neomlouvá.          15.01.2010

V civilizovaných zemích by si nemohli o půl třetí v noci přijet s autobusem, hrajícím rádiem a boucháním dveří 10ti aut pod okna spícího bloku domů. A to dokonce několikrát. A omlouvat to tím, že z nějaké mezinárodní soutěže dovezli zlatou nebo stříbrnou medaili. A to, že si tady opravdu prosadili parkovací dvůr školy, není vůči nám moc pěkné.

Autor: Vito     Titulek: minulé vedení          15.01.2010

Mimo to si uvědomte, že Těšín je dost staré město, nepřipravené na takový nával aut. Parkoviště mimo město opravdu chybí, ale třeba to u Billy je pořád praázdné, takže to asi nebude moc akutní. A zajímalo by mně jak si představujete parkování v centru, to se má sbourat nějaký dům (co třeba ten váš, to by byl důvod pro petici) nebo obětovat náměstí či parky? Minulé vedení města (mimochodem panové Sznapka a Kus jsou absolventy polských škol, za co se místní Poláci spíše červenají) toho opravdu pro naše město udělali hodně. Český Těšín je ted´v republice velice známý. Bohužel v tom negativním slova smyslu...

Autor: I. V.     Titulek: Ale jen si to přečtěte,          15.01.2010

řidiči bydlící v centru města, požadují podle informací pracovníků MěÚ zavedení rezidentních karet, aby si zajistili parkovací místa. Proč s tím Rada města otálí, aby zakryla to, že tu parkuje kdekdo, a že je to zcela živelné? Obě školy si také mohou omezit nějakým způsobem počet přijíždějících aut, ale to by museli trochu přemýšlet. Ale nějaká opatření už udělali, ale zatím to je velmi málo.

Autor: I. V.     Titulek: Chudáci studenti,          15.01.2010

opravdu je lituji, že si museli odnést bágly 200 metrů, to když my normální lidé jedeme na zájezd, tak vyjíždíme z vlakového nebo autobusového nádraží. A ještě bych dodala toto, vzpomínám minulé vedení města, tehdy jsme se s ním shodli, že za všechny tyto problémy nemohou studenti, ale jejich vedoucí a úplně nepochopitelný systém provozu. Tím se omlouvám za všechny tyto protestní akce studentům.

Autor: Vito     Titulek: v centru          15.01.2010

Mílá paní, či slečno... To, že bydlíte v centru města naproti školy sebou nese nějaké nepříjemnosti. Já bydlím poblíž železnice do Polska, tam taky jezdí polské vlaky, které pozdě v noci, hlavně v létě, dokážou probudit i mrtvého. Nesnažím se však protestovat a vypisovat petice do Polskich kolei panstwowych s tím, že by tato doprava mohla přece jezdit přes Bohumín... A pokud je mi známo, autobusy Ars Musicy po vašem protesu zastavovaly před vchodem na základku a všichni účatnici museli se svými bagly pendlovat 200 metrů, což z druhé strany zas asi nebyl takový problém. Parkovací místa byla přenesa nebo spíše přidáná nejspíš proto, že stávající místa byla nedostatečná, také pro místní obyvatelstvo. A nenut´te mě číst celou diskuzi, protože některé příspěvky by spíše patřily na nějaký neonacistický web. Třeba cituji určitě velevzdělaného a tolerantního Mira: "takže se vůbec nedivím,co nám tady v Č.Těšíně vládne.Samozřejmě,je tam polák na polákovovi,takže se nemůžeš divit,že potřebují pro své roztahování stále více prostoru."

Autor: I. V.     Titulek: Obyvatelé si stěžují           15.01.2010

na parkování pod okny, například na ulici Čapkova, Pražská, Bezručova. Úplně bezhlavě se zavedlo parkování po obou stranách ulice na ulici Tovární, Dukelské, Moskevské, Čapkově, Bezručově. Ono to je totiž nejlevnější namalovat bílé čáry na asfalt ( jak děti v ZŠ - malování na asfaltu) místo toho, aby se to řešilo kvalifikovaně. Holt takoví amatéři do vedení opravdu nepatří.

Autor: I. V.     Titulek: parkoviště v Ruzyni           15.01.2010

Pane Vito, bud´te tak hodný a přečtěte si celou tuto diskusi a uvědomte si, že tento prostest podepsala většina lidí v domě, jde o to, že tu přijíždí příliš mnoho aut do škol, že to tu je jak na parkovišti u letiště v Ruzyni. Klidně si mohou parkovat podél škol a naproti školy na ulici Havlíčkova, a ve školním dvoře, kde nikdo nebydlí. Nevím, proč si sem převedli příchody a odchody všech dětí a studentů, asi aby bylo ticho pod okny ředitelen. Podobné problémy jsou asi i s českými školami, ale s touto školou je dohoda opravdu těžká, minulé vedení města nám velice pomohlo, nový místostarosta hájí " zájmy " své. A když jsem si vůbec poprvé stěžovala na noční příjezdy autobusu spolku Ars Musica pod naše okna a k tomu vždy příjezdy asi 10ti aut rodičů pro studenty, odppovědˇ jejich vedoucího byla, že ví, proč se mi to nelíbí.... Hned se to bere jako křivda.

Autor: Vito     Titulek: Ach...          15.01.2010

Ale vy bydlíte v centru města, ne na samotě u lesa! N havlíčkové jsou taky parkoviště při cestě a nikdo nědělá problémy. Řekněme si na rovinu, kdyby nešlo o polskou školu tak je vše v pořádku. Kdyby naproti byla jakakoli jiná firma nebo budova, tak by s tím nebyl žádný problém a český pracující lid by si tam klidně mohl svá auta parkovat. Jenomže to jsou ti Poláci... A mimo jiné je to snad zjednodušení i pro ty, kdo bydlí v tom baráku, ne? Oni si tam snad taky mohou zaparkovat svá auta. Nebo je tam někde cedulka réservé pro Poláky???

Autor: I. V.     Titulek: Multikulturní společnost?          15.01.2010

Jestli takhle projevujete svou kulturnost, to vás opravdu lituji. Za 30 let co zde bydlím, zde žádné vedení města nenadělalo víc škody na životním prostředí obyvatel.

Autor: I. V.     Titulek: Pro Vita          15.01.2010

Ano, máte pravdu, jsou to opravdu FUJ AUTA, která nám tady naši milí a vzdělaní zastupitelé vnutili. Aspoń kdyby město z toho něco mělo, nejlépe zde zavést placené parkoviště pro zde nebydlící.

Autor: Vito     Titulek: Litují vás          15.01.2010

Milí spoluobčané... Je mi vás líto... Žijete si pohodlně v rize českém městě, uprostřed rize české společnosti, na území, které bylo vždy osídleno pouze obyvatelstvém české národnosti. A najednou vám někdo prímo pod okny postaví polskou školu. Proč zrovna tak nenavíděnou polskou, proč ne třeba ruskou nebo německou? To vám nikdo nevysvětlil. Pak dokonce s hrůzou zjistíte, že do té polské (FUJ) budovy chodí i polské děti (FUJ FUJ), žijící ve vámi milované České Republice. Odkud se tu vzali, to už v Polsku nemají dost místa? VždyŤ je to pro nás nebezpečné. Vemou nám práci, vykoupí nám obchody a k tomu všemu budou parkovat svá hnusná polská auta pod našimi okny... A hle, splnilo se... A k tomu všemu ještě otevřeli ty hranice, tak to už se těch Poláků nezbavíte. Už vám lezou i do zastupitelství města, dělají vám z toho ČESKÉHO těšína nějakou polskou kolonií nebo co... Rize český občane z rize českého rodiny Maroszczyků či Siostrzonků, z rizé českého města (pro potvrzení spatř třeba příjmení na hrobech těšínských hřbitovů, jsou tam pouze česká jména) - netruchli - žiješ v demokratické zemi, nikdo tě nemůže donutit bydlet naproti polské (FUJ) školy a poslouchat pod okny polské (FUJ) auta jezdíci na smrdutý polský benzín, kteý lejou vedle castoramy (tam kde nepotkáš českého klienta). Můžeš se přece pohodlně sbalit a vyklídit prostor pro ty, kdo jsou alespoň trochu tolerantnější, a pro koho multikulturní společnost není ohrožením, ba naopak je obohacením prostředí. Pak někde uvnitř republiky můžeš bez úhony dokonat svůj Poláky zohavený život. Št´astnou cestu!

Autor: miro     Titulek: Pro I.V.          14.01.2010

Te´d nemusíš mít strach,to před volbami letos na podzim si netroufnou.

Autor: I. V.     Titulek: Svoboda na internetu          14.01.2010

Ještě že máme ten internet. Jenom čekám, kdy mě zabanujou.

Autor: I. V.     Titulek: Modrá parkovací místa           14.01.2010

mají obě školy k dispozici také, u nových bezpečných přechodů na ulici Havlíčkova, nejraději ale zastavují i v jízdním pruhu na ulici Bezručova pod našimi okny a na parkovišti, které pro ten účel nechal pan místostarosta zřídit. Museli by ujít pěšky od modrých parkovacích míst asi 100 metrů, to přece po nich nemůžeme chtít. Jinak reagují hodně rozhorleně, tak jako " pan " školník, který nás poučoval, že jsme na soukromém pozemku? Měla jsme 14. 9. na zastupitelstvu připomínky k jejich "systému " parkování, pan profesor z Gymnázia veřejně tvrdil, že on toto nové paroviště nepoužívá, protože se sem nevejde. Už jsem ho zde několikrát viděla paskovat pod našimi okny, ale vytahovat fotoaparát kvůli tomuto pánovi, abych mu dokázala jeho nepravdu, nebudu, nestojí to za to.

Autor: miro     Titulek: Pro I.V.          14.01.2010

Beru parkování u domů,tedy na ulici pro lidi,kteří v těchto domech bydlí,i když by určitě v dnešní době těch míst chybělo.Přidal bych více parkovacích míst v tzv.MODRÉ ZÓNĚ"- parkování na 1/2 hodiny pro obyvatele Č.Těšína a obcí v jeho působnosti.Kolem škol totéž.BOhužel,jako obvykle je polská škola vyjímkou.

Autor: I. V.     Titulek: "Systém" parkování?          14.01.2010

Pracovala jsem na velkém důlním podniku, srovnejme to např. s touto školou. U dveří do správní budovy mohlo parkovat jen úzké vedení šachty, všichni ostatní včetně vedoucích odborů chodili asi 300 až 500 metrů na Centrální parkoviště, v tomto případě by to mohlo být parkoviště u Billy, nebo dvůr školy, nebo u hlavního vchodu na ulici Havlíčkova, kde nikoho neobtěžují startováním motororů. Dvůr dokonce mají odsněžený, takže tam někteří ze školy parkují," pan ředitel " - on to byl " pan " školník, tam tu studentku nakonec poslal parkovat! Na příjezdních komunikacích k šachtě nesměl stát nikdo, srovnejme to s ulicemi Centra města zacpanými parkujícími auty, všude tu jsou značky Parkoviště. Myslím si, že tento " systém parkování " vymyslel opravdový "génius." No, myslím si, že naše Městská policie by se neobtěžovala vůbec, aby v takovém případě dala někomu pokutu, holt to jde od vedení města. A pan místostarosta : toto nebude hodno jeho reakce.

Autor: miro     Titulek: Pro I.V.          14.01.2010

Věř tomu,že kdyby to nebyla studentka polského gymnázia tak to auto je odtaženo ihned,bez dalších diskusí a ještě s pokutou. Jsem zvědav,co ti odpoví na dotaz p.Folwarczny.

Autor: I. V.     Titulek: Plastová okna prý snižují hluk          13.01.2010

Toto parkoviště pro nás zde bydlící je opravdu hrozné, protože ke vchodu do Gymnázia přijíždí a odjíždí mnoho aut rodičů, studentů, učitelů a různých dalších návštěvníků. Město by nám mělo nainstalovat 26 plastových oken, aby se snížil hluk, který toto nové parkoviště, jež nám zde zavedli, způsobuje. A to nemluvím o exhalacích.

Autor: I. V.     Titulek: Stálé potyčky          13.01.2010

Včera se nám stalo, že do vnitřního dvora našeho bloku obytných domů potřebovala najet cisterna Kanalizací, protože tam máme havárii. Nešlo to, protože u vjezdu do dvora parkovala studentka. Jeden z nás zašel do školy, studentka se našla, a slušně bylo vysvětleno, proč je třeba přeparkovat ze žlutýchj čar před vjezdem do dvora, že jsme rádi, že to auto přijíždí, a že přijíždí až z Ostravy Muglinova. Pán ze školy, který vypadal přinejmenším na ředitele, jí to však zakázal, protože přece tady má parkoviště! A řekl mu, že škola je soukromý pozemek. Nechápala jsem, jak může ten pán takhle jednat, zopakovala jsme důvody naší žádosti.Nakonec studentka přeparkovala. A podobné akce jsou zde skoro pořád.Pochopitelně jsem si stěžovala e. mailem u vedení školy a u autora tohoto nešťastného parkoviště pana S. Folwarczného. Dnes parkovala studentka u dveří Gymnázia, nechápu, když je v Centru takový nedostatek parkovacích míst, proč studenti nemohou parkovat u Billy a chodit pěšky.

Autor: I. V.     Titulek: Jiná Rada města          14.12.2009

http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/20091213zastupitelstvo.html V Havířově se to řeší úplně jinak, to je jiná Rada města než v Českém Těšíně: "V oblasti parkování bude město upřednostňovat stavbu halových parkovacích objektů před záborem veřejných prostranství a zeleně.Počítáme také se zpoplatněním parkovišt´ v centru Havířova," doplnil Osmanczyk.

Autor: I. V.     Titulek: Když chcete zažít horror          03.12.2009

přijd´te si každou středu poslechnout pod okna tělocvičny od 17 do 18.30 hodin. Nacvičuje zdě nějaká hudební skupina, bubny, píšt´aly, řev značné intenzity, jsme od těchto oken vzdáleni cca 15 metrů. Jsou to mladí, kteří přijíždějí auty polské SPZ, pohodlně si zaparkují, vysekáním stromů a zřízením parkoviště pod našimi okny místo Zákazu stání vzniklo nových 13 míst (prý pro nedostatek park. míst v centru.) Asi si v Polsku nemohou takhle zakřičet, tak jezdí k nám, asi jsou tam nechvalně známi. A jak nás TV Prima přesvědčoval pan F. S. nedá se s tím nic dělat, on to musí vědět,vždyt´ tu tělocvičnu dobře zná, protože tam dělal tělocvikáře.

Autor: Pepa     Titulek: Nie da się          25.11.2009

Nie da się, nie mamy szans, to nie leży w moich kompetencjach 3 ulubione hasła drugigo birgermajstra po drugiej stronie Olzy.

Autor: I. V.      Titulek: Túrování motoru          22.11.2009

V pátek 20. listopadu mě dostalo do okna túrování motoru, které trvalo dohromady asi 10 minut. Byl to zelený veterán určité SPZ, kterým asi tatínek přivezl svého studenta před boční dveře Gymnázia, křičela jsem na ně at´ vypnou motor. Kdepak, předvádění pokračovalo. V 10 hodin přijelo toto auto znova, stálo zde již v jízdním pruhu několik minut, po volání at´ si zaparkuje na modrých parkovacích místech na ulici Havlíčkova, nacouval jednosměrkou na žluté čáry před večerkou. Chlapeček student pak z okna Gymnázia naznačil gestem Ing. Topolánka, že oni mohou všechno? Tak kvůli tomu, aby studenti jezdili auty až před dveře školy, a údajnému nedostatku parkovacích míst v Centru města, byly vysekány stromy pod našimi okny a zřízeno parkoviště pro sousední studenty? To jsou tedy výsledky 2O let po revoluci!

Autor: miro     Titulek: Pro I.V.          16.11.2009

Je to bohužel i velká vina a nezodpovědnost českotěšínských obyvatel české národnosti.Nechodí k volbám,takže se vůbec nedivím,co nám tady v Č.Těšíně vládne.Samozřejmě,je tam polák na polákovovi,takže se nemůžeš divit,že potřebují pro své roztahování stále více prostoru.A nejen to.Když se podíváš na "dary" a přízpěvky každoročne z městského rozpočtu pro různé církve a pochybné náboženské spolky,pak se nedivme,že to tady vypadá,jak na předměstí Vatikánu.

Autor: I.V.     Titulek: Miro, člověk rozumný.          16.11.2009

Konečně na to někdo přišel, je třeba aby se domluvili mezi sebou a řešili všechny tyhle problémy, o to se od začátku snažím, už sedm měsíců bez úspěchu.

Autor: miro     Titulek: rady          16.11.2009

Co kdyby jim poradili sami jejich "polští rodáci",žijící na území ČR?Polsky umí,domluvit by se vcelku taky snad mohli.Aspoň by řešili jiné problémy,než jen dvojjazyčná označení ulic a další jejich ptákoviny.

Autor: Honzík     Titulek: Nechápu to          15.11.2009

Nechápu, proč manažeři na MěÚ a ve škole se neobrátí na odborné firmy, které se zabývají větráním tělocvičen, stačí si napsat do vyhledávače "větrání tělocvičen", je jich několik! Po staru se nedá žít, a vzniklé problémy je třeba řešit, jinak at´ jdou od toho.

Autor: I. V.     Titulek: Ventilátor!          11.11.2009

Rady manažerovi, to by se mělo zaplatit jako odborná rada, co takhle větrat tělocvičnu ventilátorem, jedině žena dovede poradit!

Autor: I. V.     Titulek: TV Prima          10.11.2009

http://www.iprima.cz/videoarchiv/28749/all/all 6. 11. 2009 ve Zpravodajství v 18.55 hodin TV Prima uvedla tento šot o hluku před bočním vchodem Gymnázia na ulici Bezručova a o počtu přijíždějících a odjíždějících aut. Komentáře obyvatel na tuto situaci jsou hodně zkrácené, protože jinak by byly na adresu vedení města a hlavně pana místostarosty velice kritické.

Autor: Pepa     Titulek: O parkování a Radních.          12.10.2009

Pracovníci Dopravního inspektorátu říkají o našich Radních, že nevědí co chtějí.

Autor: I. V.     Titulek: Informace o systému parkování v centru města Chomutova.          12.10.2009

Jak to řeší v Chomutově? http://www.chomutov-mesto.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=5245&id=895086 Vedení Českého Těšína by vysekalo veškerou zeleň v Centru, jenom aby se po okny obytných domů dalo parkovat, viz ulice Bezručova. Jejich "Studie parkování" má přednost před "Plánem ozelenění."Je to opravdu hrozná úroveň, je třeba být v nových volbách do města obezřetnější.

Autor: Pepa     Titulek: 2 auta na parkovišti          10.10.2009

má pravidelně Ing. Kl., Ing. Ga., Gř. Kvůli nim byly odstraněny stromy? Měli by za 2. auto na veřejném parkovišti v centru města, kde je údajně nedostatek parkovacích míst, platit například 10 tis. Kč na rok.

Autor: I. V.     Titulek: Papír snese všechno?          23.09.2009

Údajně již několik let Dopravní inspektorát Karviná opakovaně vyzýval město k odstranění stromů na ul. Bezručově, což také vyplývá z místního šetření ze dne 8. 4. 2009. 17. 4. 2009 proběhlo na místě samém šetření orgánu ochrany přírody.Na základě výše uvedených skutečností byly stromy vykáceny. Pravda je taková, že stačilo obrubník kolem stromů zvýšit nad vozovku - podobné provedení jaké je na ulici Štefánikova, tvrzení, že stromy nemají stabilitu a jsou nemocné není již nyní doložitelné. Za cca 35 let, co tu stromy rostly, se zde nikdy nestala dopravní nehoda, zatímco první nehodu jsme zaznamenali u nového systémujízdy a parkování již začátkem srpna t. r., a jelikož řidiči jsou velmi nedisciplinovaní a klidně jednosměrkou jezdí v protisměru, dají se očekávat i další nehody. Hlavní věc, že obě sousední školy nyní získaly parkovací dvůr, o což se nikdy nezajímaly při projektování a výstavbě přístavby Gymnázia po roce 1990.

Autor: A.B.     Titulek: Ja jen          18.09.2009

chtela poukazat na to, ze Bakala ma asi jen 80 mega mesicne jen z najmu v techto bytech, parada, ne??? Kdo by to nebral, ale nas ti z druzstva taky pekne odiraji, to aby nebyli pozadu asi... 8-(

Autor: I. V.     Titulek: logo          17.09.2009

http://www.havirov-city.cz/ Na téhle adrese úplně nahoře najdete modré logo města Havířov s tvarem bloků domů Sorela.

Autor: I. V.     Titulek: Bakalou? Ano.          17.09.2009

Jsou to bývalé byty OKD, ale vlastníkem vnitřního dvora je město Český Těšín, které část dvora prodalo majitelům domů Bezručova 20, kteří si tam chtějí zřídit soukromé parkoviště. Je to nesprávné řešení, protože domy jsou z 50. let ve stylu Sorela, a vnitřní dvůr architektonicky nebyl určen na parkoviště, od 50. let dodnes to byl zelený dvůr : Dobrý den, vážení zastupitelé. Obyvatelé domu Bezručova 16 se 28. 5. a 30. 6. obrátili na vedení města s písemnými stížnostmi proti zřízení parkoviště a proti odstranění stávající zeleně. Žádáme Vás o realizaci námi navrženého opatření č. 1 – urychleně zpracovat projekt a přednostně v roce 2009 realizovat ozelenění na místě nového parkoviště na ulici Bezručova a dále až po ulici Nádražní, aby toto ozelenění navázalo na krátký úsek od řeky až k ulici Dvořákova, to vše v rámci akce: „Revitalizace městské zeleně v Českém Těšíně - ulice“. Takže namísto devastace zeleně na ulici Bezručova provést revitalizaci zeleně. Proto, že byla systematicky zničena zeleň v našem úseku ulice Bezručova, žádáme zastupitelstvo, aby v případě našeho dvora byla učiněna výjimka z vašeho Usnesení o tom, že se vnitřní dvory budou odprodávat majitelům sousedních domů, a město je nebude opravovat. Případně aby bylo toto Usnesení zrušeno, právě v zájmu zachování zeleně v Centru města, viz dále: 17) provést rekonstrukci našeho dvora ( zřídit nové chodníky – staré již mají 50 let, nainstalovat nejméně 4 nové lavičky pro obyvatele, zřídit prolézačky a jiná zařízení pro děti, které si ve dvoře hrají) 18) zrušit prodej pozemku na kterém má být zřízeno soukromé parkoviště ve dvoře bloku domů majitelům domu Bezručova 20. Přinesla jsem vám ukázat letecký snímek města Havířov, jsou tam vidět obytné bloky se zelenými dvory uprostřed. Havířov si tohoto architektonického stylu Sorela a zeleně uvnitř bloků domů váží. Tvar těchto obytných bloků si město Havířov asi před rokem dalo dokonce do svého loga. Havířov letos získal titul Zelené město. Kdybychom si vzali letecký snímek Centra Českého Těšína, objevíme bloky ve stylu Sorela také. A opravdu domů a dvorů ve stylu Sorela je tu několik, byly v 50. letech v Českém Těšíně přistaveny ke starším domům. Architektonicky jsou to zajímavé a ceněné objekty. Architekti Sorely chtěli, aby obyvatelé domů a jejich děti žili ve městě a přitom v zeleni, zeleň patří k životnímu stylu Sorely. Tak tomu bylo i v bloku v Českém Těšíně, který také patří mezi domy Sorely, ve kterém bydlím již 33 let. Bylo tomu tak až do 21. 4. t. r.

Autor: A.B.     Titulek: Je pravdou,          17.09.2009

ze nemovitosti, ktere popisujete, jsou vlastneny Bakalou???

Autor: I. V.     Titulek: Tuž kogo?          15.09.2009

[2879] Lojzek a Juzek, 29.8.2009 21:35 Tuž se num bližum volby, Juzek, tuž kogo? Jo ti řeknym, že určitě ni Topolánka, už mum pełnum dupe " léta s Topolánkym", vajcovej vojny, léta s Berlusconim a inšych italskich průseruv. I v tym Těšíně ti je taki jedyn, co se dostoł do Gminy za Nestraníky, a teraz z něgo je wielki prezes ODS. Tak tymu se muvi " politicki turista." Ja, jako žes ty je jako turista? No, je žech, jo ale chodzim po gorach, a tymu panočkovi ani nima gańba, že se přes Nestraníky dostoł do funkcje. To vjyš piniondze něsmerdzum, mo vjyncy jako wiceburmistrz niž jako kierovnik škoły. Co tež možeš čakat´ od takich expertuv. Kalkulace je kalkulace. No ale jinak ti nima moc na výběr, jedině že by my podpořili do Sněmovny tego Paroubka, tyn synek se aspoň snaží. No a pamjyntoš tego małego z Těšína, tego Henryka Sznapke, tyn tež pro město dosc zrobił, kdo vjy jak to všystko było. Bydzie třeba pomogat´ i KDU ČSL, teraz jim prezesuje Svoboda, ale aji Slováček v Těšíně je ešče młody, už se otřaskoł, třeba go tež podržet. Zelení to nějak zabalili, teda tyn jejich prezes, co jich zrobił. A co praviš na knížete Schwarzenberga, ten na schuzach yny pospovo, ale sym tam je až moc čily. Třeba jak šło o to Kosovo. Zajímavý spolek, další političtí turisti. Tak to nimy yny v Těšíně? Vidiš, že ni, je to kalkulace, asi o moc. A nima tych voleb troche moc? No latos do Senátu a na rok do Gminy.

Autor: I. V.     Titulek: zastupitelstvo 14. 9.           15.09.2009

Časově omezený diskusní příspěvek: Pod záminkou nedostatku parkovacích míst v Centru města je posíleno neusměrňované a živelné parkování sousedních škol, což vede znovu po pěti letech k trvalému zhoršení našich životních podmínek, prakticky byl z tohoto úseku ulice Bezručova vytvořen parkovací dvůr obou škol, když ten by měl být v úseku ulice Havlíčkova podél školy a měl by se jmenovat Školní náměstí. Podobně čtvrtina plochy trávníků v našem dvoře bude parkovištěm.Tady doslova platí přísloví: že se z kozla stal zahradník - z ředitele školy, na jejíž činnost jsme si stěžovali, se stal místostarosta a politický funkcionář a tak stromy na naší ulici byly odstraněny a byly nahrazeny asfaltem a parkovištěm na místě, na kterém do roku 2006 byly obě školy zvyklé parkovat, ikdyž tam byl Zákaz stání, a usměrnili je až Městská policie a bývalé vedení města. To, co se stalo na ulici Bezručova je projev nevzdělanosti. Je to podle mě projev arogance, velkopanské funkcionářské zvůle, je to nehoráznost. To, že pan místostarosta nechal vysekat stromy na ulici Bezručova a nahradil je parkovištěm, by si nedovolili ani komunisté, ti tu naopak zeleň zavedli. Žijeme přece v civilizované zemi, a ne někde na východě, nebo snad ano? Myslím si, že pan 2. místostarosta v této věci nevystupuje jako zastupitel obyvatel města, ale především hájí zájmy své bývalé školy. Projevují se u něj značné nedostatky v komunikaci s obyvateli ulice Bezručova, jako zastupitel by měl jednat s občany, občané nejsou žáčci, nebo učitelé a rodiče, kteří pana ředitele ( dnes místostarostu) uctivě poslouchají, ikdyž dělá nesmysly. Požádali jsme jej například o schůzku již 3 x, nebyli jsme přijati, dále o předložení počtu hodin, po které jsou týdně celkem tři tělocvičny v našem okolí pronajímány, protože způsobují hluk, nic nám nebylo předloženo, asi to jsou velice tajné údaje. A realizace námi navržených opatření ( celkem 16) ke snížení hluku na naší ulici, způsobovaného provozem škol? Také nic nebylo zrealizováno. Začal nový školní rok a starý systém provozu škol, spíše bordelsystém, pokračuje dál, jedná se o řízený vývoz hluku k nám na ulici. Mají nepochopitelný systém příchodů a odchodů, které byly k nám přesunuty z ulice Havlíčkova, od 7 hodin ráno do 15 hodin se před našimi domy pohybuje kolem 800 učitelů a žáků. Školy se sídly na ulici Havlíčkova směrují na veřejné parkoviště podél školy na ulici Bezručova velký počet přijíždějících a odjíždějících aut učitelů a studentů dopoledne, odpoledne pak auta rodičů, nájemců a návštěvníků, a to i v sobotu a neděli až do nočních hodin. Přijíždějící nám sem také autobusy, které si školy, nebo organizace ve školách sídlící objednávají. Od sedmi hodin ráno do dvaadvaceti hodin posloucháme hluk a řev z otevřených oken staré tělocvičny, kterými se větrá, ani přes letošní prázdniny nebyl tento problém odstraněn, přesto, že jsme již loni o toto žádali pana místostarostu. Dopisem ze dne 30. 6. jsme pana 2. místostarostu požádali aby, jako místostarosta a bývalý ředitel sousední ZŠ ve spolupráci s vedením města a vedením obou škol odstranili dlouholeté nedostatky, na které si léta stěžujeme. V komisích MěÚ a Zastupitelstvu je řada lidí z obou sousedních škol, jsou to S.F. bývalý ředitel ZŠ, dále MUDr T.H. předseda Rady ZŠ, MUDr L. L. a Mgr. K-á členové Rady ZŠ, z Gymnázia Mgr. B. Svou roli v případu sehrál i předseda vlastníků domu Bezručova 20, je zajímavé, že je také učitelem chemie sousední Základní školy, a ve stejné době na MěÚ u podřízených pana místostarosty zařizoval soukromé parkoviště v našem dvoře místo zeleného trávníku. Pan F. a paní K-á ze školské komise jsou vedoucími představiteli polského školství a jejich organizací v České republice. Mrzí mě, že právě představitelé orgánů polské menšiny takto vůči nám postupují, ted´ jde o to, kdo je tou ukřivděnou stranou, mimochodem stěžovala jsme si na tuto situaci již 21. 4. i v diskusi Radosti a bolesti na webu Kongresu Poláků. Zastupitelé naše požadavky neschválili, podobně jak to udělali se stížností obyvatel ulice Čapkova. Ke KHS se obrátili se stížností na rozsah parkování také obyvatelé ulice Pražská a Bezručova. Takže toto jednání bylo pro mě velkým poučením, nebudu volit stranu ODS a Nestraníky.

Autor: I. V.     Titulek: podstawowka ?          25.08.2009

Domnívali jsme se, že nové vedení města se bude snažit o zlepšení životních podmínek obyvatel, že bude řešena neúnosná situace s parkováním v Centru, kde podle našeho odhadu na poměrně malé ploše Centra města pravidelně parkuje více než 600 až 700 aut - od ulice Hlavní ke Střelniční, kdybychom šli až k Masarykovým sadům a k evangelickému kostelu na Nivách, překročilo by to 1000 aut. Je nejjednodušší a nejlevnější zřídit parkovací místa vodorovným vyznačením na vozovce ulice a značkou Parkoviště, ale protože na ulicích v Centru není zeleň, znamená to parkování přímo pod okny bytů. A když na ulici ty stromy dokonce jsou, viz ulice Bezručova, tak se vyřežou kvůli parkovišti. V Zastupitelstvu je několik lékařů, ti by měli svým méně informovaným kolegům vysvětlit, že to může mít negativní dopady na zdraví obyvatel ( vliv hluku, jemného prachu a benzopyrenu.) Nové vedení bohužel řeší problém parkování na úrovni žáků 1. a 2. třídy Podstawovki ( Základní školy), jako "malování na asfaltu."

Autor: I. V.     Titulek: Koncepce parkování?          25.08.2009

V ČT není, jenom se bezhlavě malují další parkovací místa pod okny obytných domů v Centru města, na to si stěžuji dlouhodobě obyvatelé ulice Čapkova, Pražská a nyní na ulici Bezručova. Jak se to dělá jinde, např. v Nitře ? Statická doprava: Riešenie statickej dopravy je zamerané na nasledujúce zámery: - centrálna mestská zóna má zriadenú zónu kontrolovaného parkovania (formou umiestnených parkomatov pod kontrolou mestského úradu), - zóna kontrolovaného parkovania bude postupne rozširovaná s postupnou zmenou dopravných funkcií v prospech rozširovania peších oblastí centra, - parkovacia politika mesta musí mať priamy dopad na riadenie parkovania na území celého mesta s osobitnou kontrolou jeho centra, - všetky nové stavebné aktivity musia riešiť potreby normového parkovania na vlastnom pozemku. V rámci CMZ je nutné lokalizovať parkovacie objekty v polohách: - Podzámska ulica - 50 parkovacích miest – viacúrovňové parkovanie, - Pred Zimným štadiónom – 200 parkovacích miest, - Štúrova ulica (oproti a pred budovou súdu) – 140 parkovacích miest, - Svätoplukovo námestie – 250 parkovacích miest – podzemné parkovanie v rámci vybavenosti, - Štefánikova trieda (pred budovou krajského úradu) – 100 parkovacích miest, - Staničná ulica (pred železničnou stanicou) – 200 parkovacích miest.

Autor: I. V.     Titulek: at´ platí !          25.08.2009

Za kolik a jak se parkuje například v městě Nitra na Slovensku, tam se nemalují bezhlavě další parkovací místa uprostřed obytných domů, vysekávat zdravé stromy a likvidovat zeleň ve dvoře obytných bloků by nikoho ani nenapadlo: Nitra, 20. augusta – Na MsÚ sa uskutočnilo 28. zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Nitre. Poslanci schválili Všeobecne záväzné nariadenie mesta Nitry - VZN č.4/2009, o parkovaní na území mesta Nitry. Občania majú možnosť zaplatiť náklady na výstavbu nového parkovacieho miesta, prípadne časť týchto nákladov. „Nová norma prináša zmeny, týkajúce sa parkovania v meste. Podstatnou novinkou je fakt, že občania sa môžu podieľať na výstavbe parkovacích miest, samozrejme, iba tam, kde to povoľuje územný plán,“ konštatoval na tlačovom brífingu prednosta úradu Ľubomír Martinka. Mesto Nitra ponúka občanom rôzne výhody a benefity, pokiaľ náklady na výstavbu parkovacieho miesta prevýšia sumu 963,30 eur – štvornásobok dane za užívanie verejného priestranstva. Ak bude táto suma vyššia, občan bude mať parkovanie na dva roky zadarmo, ak budú náklady nižšie, bezplatné parkovanie získa na rok. Za dlhodobé parkovanie v blízkosti bydliska zaplatí fyzická osoba za automobil s prívesom 0,066 eura za deň a meter štvorcový, u podnikateľov a právnických osôb je suma za osobný automobil 0,11 eura za deň a meter štvorcový.

Autor: I. V.     Titulek: Co chybí novému parkovišti?          06.08.2009

Parkoviště je navrženo velice jednoduše, a to tak, aby se dosáhlo co nejvíce parkovacích míst, bez ohledu na místní podmínky. Před vjezdem do dvora obou škol, který je na knap jak výškově tak šířkově, je třeba zrušit přinejmenším dvě parkovací místa, žlutě je označit, protože velká vozidla - hasiči, odvoz odpadků, nákladní auta zde mají problém se vjezdem, a různě zde manévrují, couvají aby se vešla, jinak může docházet ke kolizím s parkujícími auty. Holt architekt i zadavatelé stavby se snažili co nejvíce zastavět plochu, kterou měli k dispozici, a neuvažovali s potřebou vjezdu do dvora a s potřebou parkovacích míst pro školu, což tedˇ máme odnést my, sousedé škol, když nám sem vnutili místo Zákazu stání nové Parkoviště. Domnívám se, že není vhodný systém odchodů z vyučování dětí ZŠ, které vycházejí asfaltovou příjezdní komunikací ze dvora, a po stranách už nevyšlo místo na chodníky ( všechno zastavěno), proti nim vjíždějí do dvora osobní auta firem, které tam sídlí, auta zásovbování, dochází tak k ohrožení bezpečnosti dětí. Požadujeme, aby před vchod domu Bezručova 16 ( a také Bezručova 20 a 22) bylo žlutě vyznačeno místo pro nájezd např. sanitek, hasičů, stěhovacích vozů, takže zrušit zde parkovací místa.

Autor: I. V.     Titulek: Neslavnostní uvedené do provozu          05.08.2009

parkoviště na ulici Bezručova, po odstranění třech vzrostlých zdravých stromů a odstranění značky Zákaz stání se konalo asi 27. 7., byla jsem v té době na dovolené. Dále pokračují práce na odstranění zatravněných ploch ve vnitřním dvoře, bude to odhadem 1/4 celé plochy dvora. Holt naši těšínští ODSáci, protože tyto akce jsou především v zájmu obou sousedních škol, tady řádí tak, že to by si ani komunisté nedovolili, ti tady naopak zeleń a stromy nasadili. Takže nebudu v žádném případě volit ODS, jeho předsedou v ČT je práve pan Folwarczny.

Autor: I. V.     Titulek: Jedna sousedka          23.07.2009

z vlastní iniciativy obešla Městský úřad a stěžovala si a velmi zdvořile požadovala znovuvysazení a doplnění třech stromů, které nám vydržely až do " dnešní velmi moderní doby." Vydržely tu téměř 40 let až do opravdu kvalifikovaného zásahu MěÚ,budou nahrazeny parkovištěm. Sousedka se dozvěděla : máme nedostatek parkovacích míst, aut bude přibývat, jsme pohraniční město, v Centru parkují lidé nakupující v Polsku, můžete si zajít za zelení do parku k Olši! A tak si mi stěžovala : tři stromy, to je přece nic,oni mají na MěÚ především zájem o parkování.Můžeme být rádi, že bydlíme v Centru, hrůza!

Autor: I. V.     Titulek: Radostná událost          17.07.2009

nás tady čeká začátkem listopadu, to bude sousední Gymnázium slavit 60 let od svého vzniku, a už mám z hluku a počtu parkujících aut návštěvníků oslav pod našimi okny předem hrůzu. Zažili jsme to již před pěti lety (55 let), ulice byla neprůjezdná, pánové chodili kouřit a čurat ven k autům. Hrůza.Snad by mohlo vedení školy řešit situaci tak, že návštěvníkům oznámí,že zde není možnost parkování, aby parkovali u Billy, ale tomu po dlouholetých zkušenostech nevěřím.Proč by to takhle ohleduplně řešili, když budou mít na místě třech odstraněných stromů fungl nové parkoviště! Asi ho dostanou k narozeninám.

Autor: miro.     Titulek: Bez titulku.          17.07.2009

K tomuto titulek se nedá ani vyslovit,natož napsat.A divíte se vůbec.Já ne,když na radnici se to hemží samým polákem,tak proč ne před polskou školou,že?

Autor: I. V.     Titulek: A názory obyvatel domu?          13.07.2009

Většina tedy nesouhlasí s odstraněním stromů na ulici, měly velkou korunu a mnoho listí, takže tady opravdu čistily ovzduší. Mladší nájemníci, kteří mají auta, a rádi zajíždějí až před vchod domu, vidí novou možnost parkování, mají již jiný způsob pohybu než chůzi, mají auta, chůzi nahrazují in line bruslemi, posilovacími stroji, rotopedy a jinými zařízeními. Však oni také později přijdou k rozumu, řekla jedna ze sousedek, budou si vážit zeleně a ticha, parkoviště pod okny tu nebude dobré., protože je budeme mít dokonce ze tří stran, i ve dvoře. Starším tady stromy chybí : jeden soused řekl, že tomu, kdo rozhodl o odstranění stromů by se měl postavit pomník nebo Pyramida, on sám si přeje žít v kulturním prostředí se zelení, je třeba ji obnovit, vadí mu zde parkující studenti, kteří zabírají místa, mohou parkovat u Billy. Další sousedky : jak to mohli udělat, vyřezat krásné stromy! Chceme zeleň zpátky, nedbá se na zdravé prostředí obyvatel. Starý pán s velkými zkušenostmi řekl, že panstvo si dělá co chce, a byl nadšený, že jsme napsali protestní dopis. Havíř ze šachty řekl, že to parkoviště není dobré, a je škoda těch vyřezaných stromů. Takže obyčejní lidé mají víc rozumu než někteří vysokoškolsky vzdělaní ve vedení města.

Autor: I. V.     Titulek: Školní náměstí?          06.07.2009

Část ulice Havlíčkova mezi oběma školami a Papírnami bych přejmenovala na " Školní náměstí," a tam by se soustředily příjezdy a odjezdy aut a autobusů všech návštěvníků škol. Také bych tam nasměrovala veškeré příchody a odchody žáků, studentů, učitelů a návštěvníků. Tím by se snížila velká hlučnost před okny obytných domů.

Autor: I. V.     Titulek: naše odpověd´          06.07.2009

Ulice Bezručova není vhodná pro oboustranné parkování protože je hlučná, je sem svedena veškeré doprava od náměstí , k tomu se přidává velký hluk způsobovaný provozem sousedních škol.. Jsme nejbližšími sousedy obou škol se sídly na ulici Havlíčkova, a protože mají zcela nepochopitelný systém příchodů a odchodů, které byly na ulici Bezručova přesunuty z ulice Havlíčkova, pohybuje se nyní před našimi domy kolem 800 učitelů a žáků. Školy směrují na veřejné parkoviště podél školy na naší ulici velký počet přijíždějících a odjíždějících aut učitelů, studentů, rodičů, klientů a návštěvníků, a to i v sobotu a neděli až do nočních hodin. Přijíždějící sem také autobusy, které si školy, nebo organizace v nich sídlící objednávají. Od sedmi hodin ráno do dvaadvaceti hodin posloucháme hluk a řev z otevřených oken staré tělocvičny, kterými se větrá. Obě školy vlastně vyvážejí hluk, který jejich provozem vzniká, z ulice Havlíčkova před okna našich obytných domů. Řešení by mělo být takové, aby studenti a žáci obou škol znovu, tak jako dříve, přicházeli a odcházeli hlavním vchodem na ulici Havlíčkova, a boční vchod do Gymnázia z naší ulice byl trvale uzamčen. A také parkování škol přesunout na ulici Havlíčkova a do dvora škol.

Autor: I. V.     Titulek: odpově´d obyvatelům je nedostatečná          06.07.2009

Od 21. 4. 2009 se pokoušíme přes paní sekretářku navázat kontakt s místostarostou panem Folwarczným, jeho 1. odpověd´ je ale až z 23. 6. 2009. Ale bohužel nejsme s odpovědí pana místostarosty spokojeni, protože zdůvodnění připravovaných opatření v našem úseku ulice Bezručova je podle nás zcela nedostatečné.Uvádí, že si je vědom zrušení zeleně a chápe náš postoj, ale je třeba zvolit z dvojího špatného to menší zlo, tzn. řešení parkování v uvedené lokalitě. Podle něj je parkování po obou stranách ulice standardním řešením v centru města, např. ulice Havlíčkova, Čapkova. Podle studie statické dopravy, kterou pro město prováděla odborná firma, bude vozidel ještě přibývat. Zvýšení parkovacích míst podle něj přispěje ke zvýšení bezpečnosti chodců.Bylo vykáceno 5 vzrostlých stromů a místo nich byly vysázeny v rámci nově zřízených přechodů u škol 2 stromy a keře.

Autor: I. V.     Titulek: nápravná opatření          06.07.2009

Ke zlepšení hlukové situace před domem Bezručova 16 jsme požadovali po MěÚ tato opatření: 1)Urychleně zpracovat projekt a přednostně v roce 2009 realizovat ozelenění ( může to být pás stromů nebo keřů)v úseku ulice Bezručova mezi Smetanovou a Havlíčkovou, bud´ po jedné nebo druhé straně ulice, jako náhradu za odstraněné stromy, a to i proto, že bude realizováno 7 soukromých parkovacích míst na stávající zeleni v našem dvoře. 2a) Parkoviště podél školy na ulici Bezručova určit pouze pro obyvatele centra ČT, kteří zde mají trvalé bydliště. 2b) Nové parkoviště podél obytných domů od křižovatky s ulicí Smetanova k průjezdu do dvora obytných domů určit rovněž pouze pro obyvatele centra ČT, kteří zde mají trvalé bydliště. 2c).Umístit pod dopravní značku Parkoviště tabuli s textem tohoto smyslu: „Parkoviště není určeno pro zaměstnance, studenty a návštěvníky sousedících škol a tělocvičen.“ 3a)Parkoviště podél školy na ulici Havlíčkova navrhujeme vyhradit ( určit ) pro potřeby obou škol místo jimi dosud používaného parkoviště před školou na ulici Bezručova. Školy jsou schopny si zde uhlídat parkování jen svých zaměstnanců a klientů a udržet si zde klid během vyučování, takže neuspěje důvod, že by bylo rušeno vyučování. Umístit pod dopravní značku Parkoviště tabuli s textem: „Parkoviště je určeno, vyhrazeno pro zaměstnance a návštěvníky přilehlých škol a tělocvičen.“ 3b)Je třeba uvolnit parkoviště podél školy na ulici Bezručova pro potřeby obyvatel Centra ČT, školy mají dostatek parkovacích míst ve dvoře škol a podél a naproti hlavnímu vchodu škol na ulici Havlíčkova. 3c)Až budou zavedeny parkovací karty, měly by obě školy dohromady získat z MěÚ pouze 6 karet na ulici Havlíčkova (10 míst používají ve dvoře). Obě školy mohou na ulici Havlíčkova před Papírnami získat po dohodě s MěÚ a s Papírnami další parkovací místa, je jich zde dalších 7, a sem směrovat své učitele a klienty. 3d)Školy dnes běžně využívají 10 parkovacích míst ve dvoře. Prozkoumat možnost navýšení těchto míst. 3e)Studenti proto, že v Centru města nebydlí, nepracují a neplatí daně, musí parkovat mimo Centrum ČT. Tím se významně sníží počet parkovacích míst a uvolní se pro v Centru bydlící občany parkoviště podél školy na ulici Bezručova – celkem 12 míst. 3f)Rodiče, kteří přijíždějí na třídní schůzky mohou parkovat mimo Centrum, nebo na placených parkovištích, nebo na parkovacích místech s parkovacím kotoučem. 3g) Odhlučnit starou velkou tělocvičnu směrem na ulici, větrat jiným způsobem než otevřenými okny do ulice. Není to nákladné opatření, ale hodně sníží hlučnost na ulici Bezručova. 3h) Pro přijíždění a stání autobusů pro ZŠ i Gymnázium používat pouze odstavnou plochu pro kamióny, které najíždějí do Papíren, naproti vrátnice Papíren. Je v zájmu obou škol, aby si zde zajistily klid a pořádek, mohou sem přijíždět i v noci, nikdo zde nebydlí. 3i)Žádáme školy o ohleduplnost vůči nám zde bydlícím, zajistit, aby autobusy nezajížděly před obytné domy Bezručova 16, 20 a 22, nebo dokonce stály na křižovatce, jak to často bývá zvykem. 4) Provést pracovníky MěÚ kontrolu pronajímání všech třech tělocvičen za léta 2007, 2008, 2009, zjistit počet pronajatých hodin, a příjmy škol z tohoto pronájmu. Prosíme o podání zprávy o výsledcích kontroly. Odhadujeme, že v pracovní dny je stará tělocvična pronajímána na 3 až 5 hodin denně, a o víkendech 3 hodiny. K jsme dopisem ze dne 1. 7. přidali ještě : Dále po našich dlouholetých negativních zkušenostech navrhujeme obnovit původní systém příchodů a odchodů žáků studentů na ulici Havlíčkovou, a trvalé uzamknout boční vchod do Gymnázia z naší ulice.

Autor: Karel     Titulek: MěÚ dělá co ?          27.06.2009

Správně by se měli zeptat majitelů okolních nemovistostí, zdfa s tím souhlasí. To však MěÚ v Českém Těšíně asi nerespektuje.

Autor: alice     Titulek: dvůr          25.06.2009

A to můžou udělat? Na tom dvoře, o kterém autor I.V. píše, si hrajou děti z domů kolem dvoru.

Autor: A.B.     Titulek: Zelen          23.06.2009

Bydlim na sidlaku u skoly na Ostravske ulici a to co se tady deje se zeleni opravdu nema obdoby, stezovala jsem si uz mockrat a proste mi vzdycky bylo jen odseknuto nejakou traparnou, jednalo se mi treba o to, ze se tady prosekaval zivy plot a zamestnanci firmy na udrzbu zelene hrabema vytrhavali cele vetve, nejvic me stvalo, ze pri tom zavrazdili nekolik ptaku. Dodnes to nikdo nevyresil a kaci se stale a porad a nesadi se nic. Firma, ktera tuto "upravu" zelene ma na starosti je totiz velmi blizce zpriznena s vedenim radnice a o to tady jde, napr. seceni travy 7x rocne je obycejnym plytvanim verejnymi prostredky a to by uz melo byt na zalobu.

Autor: I. V.     Titulek: Podobnost čistě náhodná          10.06.2009

Se zájmem jsem sledovala boj polského generálního konzula o dva stromy platanů v zahradě konzulátu v Ostravě, tehdy pan Kronhold prohlásil v televizi, že na Ostravsku je každého stromu škoda. Bylo to právě v době, kdy před bočním vchodem do Gymnázia v Českém Těšíně byly odstraněny 3 stromy, aby zde bylo zřízeno parkoviště. Takže tady není stromů škoda? V té době byl v televizi také případ odněkud od Prahy, kdy dětem v zahradě mateřské školky vandalové zničili dřevěné hračky a vytrhali stromky, které tam děti zasázely, a jedno z dětí si na to stěžovalo. Chtělo se mi mu tehdy říct, víš, nám také vysekali stromy!

Autor: miro     Titulek: Parlamentní volby.          08.06.2009

Parlamentní volby nemají moc velký vliv na dění v našem městě.Spíš bych vyzval občany města k masívní účasti ve volbách do obecních zastupitelstev v roce 2010.

Autor: I. V.     Titulek: další volby          08.06.2009

Výsledky voleb do EU v Českém Těšíně:(ODS 1364, 29,24%, ČSSD 1340, 28,73%, KSČM 560, 12,00%, KDU-ČSL 540, 11,57%) 22,73% Po zkušenostech s prací dnešního předsedy ODS v Českém Těšíně, který prosazuje alespoň v našem případě své zájmy proti zájmu obyvatel ulice Bezručova, doporučuji nevolit v parlamentních volbách na podzim v Českém Těšíně ODS.

Autor: I. V.     Titulek: Váženému ekologovi          27.05.2009

Ostravané mají v těle tolik jedů, že to ohrožuje zdraví http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=638408

Autor: I.V.     Titulek: Závěr?          27.05.2009

Opět volala paní sekretářka, již po třetí jsme nebyli u pana místostarosty přijati.Předáme mu dopis nájemníků Bezručovy 16. Bezručova 20 se nepřipojila, asi jsou spokojeni se svým soukromým parkovištěm pro 7 aut na trávníků ve vnitřním dvoře, na ploše, kterou jim MěÚ pro tento účel prodal. Prakticky to, na co jsme si MěÚ stěžovali, jsem již vložila na tyto stránky.

Autor: I. V.     Titulek: likvidace zeleně ve vnitřním dvoře          25.05.2009

Dále se dovídáme, že MěÚ odprodal část našeho vnitřního dvora majitelům domu Bezručova 20, a ti si tam zřídí 7 soukromých parkovacích míst, protože podle jejich slov odpoledne nenajdou volné místo na veřejném parkovišti před školou, jelikož je obsazeno návštěvníky a klienty obou škol. Nastává tak likvidace zeleně v našem okolí pro účely parkování, a to se souhlasem Městského úřadu, údržba zeleně je asi drahá? To si snad opravdu nezasloužíme, nejprve odstraněny stromy na ulici, tedˇ se likviduje trávník. Kdo má pod sebou na MěÚ zelenˇ, stromy, parkoviště? Tolik škody se tu opravdu za 33 let co tu bydlím, nenapáchalo.

Autor: I. V.     Titulek: Konstruktivní přístup?          24.05.2009

Věřím, že se Městský úřad, v jehož kompetenci řešení těchto problémů je, se k celé problematice postaví konstruktivně, a ne represivně. Prý už je všechno rozhodnuto.

Autor: I. V.     Titulek: Autobusy pod našimi okny           24.05.2009

Pro přijíždění a stání autobusů pro ZŠ i Gymnázium se sídlem na ulici Havlíčkova používat pouze odstavnou plochu pro kamióny, které najíždějí do Papíren, naproti vrátnice Papíren. Je v zájmu obou škol, aby si zde zajistily klid a pořádek, mohou sem přijíždět i v noci, nikdo zde nebydlí. Žádáme obě koly o ohleduplnost vůči nám bydlícím na ulici Bezručova , zajistit, aby autobusy nezajížděly před obytné domy Bezručova 16, 20 a 22, nebo dokonce stály na křižovatce, jak to často bývá zvykem.

Autor: I.V.     Titulek: Nedostatek parkovacích míst? Asi to není pravda.          24.05.2009

Když přijdete na Městský úřad ohledně parkování, tak vám pracovníci tvrdí: „ máme v Centru města málo parkovacích míst“! Je třeba opravdu v Centru města s parkovacími místy hospodařit. Právě plýtvání veřejnými parkovacími místy v Centru města je pro obě školy se sídlem na ulici Havlíčkova typické. Ředitelé obou škol problém parkování nezvládali a nezvládají ani dnes, je živelné, kdyby bylo dalších 10 nebo 20 volných míst, všechna je zaplní : Ředitelé škol neomezili počet aut, která přijíždějí až ke škole (například studenti a rodiče), ti mohou parkovat mimo Centrum nebo na placených parkovištích. Nenasměrovali učitele, sportovce a nájemce tříd na parkoviště do dvora školy a na parkoviště na ulici Havlíčkova podél školy, které mají dispozici od jara 2006.Přitom obě školy mají výhodné umístění v Centru města, jsou blízko vlakového i autobusového nádraží, je zde i blízké parkování mimo Centrum. Při výstavbě nových školních objektů se dnes počítá s jedním parkovacím místem na 45 učitelů a žáků, v případě obou škol jde tedy o znormovanou potřebu 16 parkovacích míst – dohromady pro obě školy Nepočítáme s 11 místy pro studenty, kteří mohou parkovat mimo Centrum města.( Jedná se o limity pro odstavné a parkovací plochy pro osobní automobily vypracované Ústavem územního rozvoje.) 16 parkovacích míst mají obě školy již dnes k dispozici, když ve dvoře používají 10 míst, a na ulici Havlíčkova podél školy mohou parkovat na 6 místech + 4 místa na parkovací na kotouče.Proto není důvod, aby školy používaly veřejné parkoviště na ulici Bezručova podél školy, kde je 11 parkovacích míst. Tato místa jsou zabírána školami obyvatelům okolních domů.

Autor: I. V.     Titulek: tělocvičny na Bezručce          24.05.2009

Když jsme slyšeli o zřízení parkoviště pod našimi okny, museli jsme si připomenout naše stížnosti z let 2000 až 2006, které byly nejprve ústní, a od 22. 11. 2004 písemné, a bývalé vedení města vyřešilo stížnosti k naší spokojenosti. Na parkoviště podél školy na ulici Bezručova. odpoledne až do 22 hodin téměř co hodinu najíždělo a najíždí 10 až 15 aut sportovců do celkem třech tělocvičen, škola také pronajímá třídy pro firemní školení ( za tato parkovací místa by měly obě školy platit, jako každý jiný malý podnikatel v Centru Českého Těšína.) Dodnes celý den posloucháme hluk a řev z neodhlučněné staré tělocvičny, která větrá otevřenými okny na ulici. Přitom problém hluku z tělocvičny je technicky řešitelný, a nemusí být nákladný. Odhadujeme např. us taré velké tělocvičny, že je v odpoledních hodinách o všedních dnech využívána na 3 až 5 hodin. Na tomto parkovišti dopoledne parkují studenti, kteří mohou parkovat mimo Centrum města. Převedení parkování škol do dvora školy(10 míst) a na ulici Havlíčkovou by vyřešilo jednak hlukovou situaci před našimi obytnými domy, ale i zvýšilo možnost parkování pro obyvatele Centra a naší ulice.

Autor: I. V.     Titulek: Parkování škol přesunout na ulici Havlíčkova          24.05.2009

Mělo by se více dbát na zdraví občanů, proto zdvořile žádáme o obnovení a doplnění zeleně v tomto úseku ulice Bezručova, abychom tu měli trochu kulturnější prostředí na které jsme byli dosud zvyklí, než jen parkoviště a hluk a smog pod okny. V domě bydlí lidé pracující ve směnném provoze v OKR a Železárnách, nemocní důchodci i 8 malých dětí, a ti mají právo žít po příchodu domů v klidném, čistém a nehlučném prostředí. A právě proto žádáme, aby veřejné parkoviště podél budovy školy na ulici Bezručova i nové parkoviště sloužily pouze obyvatelům Centra města, a parkování škol přesunout na ulici Havlíčkova, kde jsou sídla škol a nejsou tam obytné domy, tím by se snížila hlučnost na ulici Bezručova, kde obytné domy jsou. Ulice Bezručova už jen samotným svedením dopravy od náměstí je hlučnou ulicí.Dopoledne studenti zaplní parkoviště na ulici Bezručova podél školy, odpoledne jsou to nájemci tělocvičen a tříd. To je důvod, proč je zde pro obyvatele ulice Bezručova nedostatek parkovacích míst, na ulici Havlíčkova parkovací místa jsou, školy je mohou využívat. Když jsme slyšeli o zřízení parkoviště pod našimi okny, museli jsme si připomenout naše stížnosti z let 2000 až 2006, které byly nejprve ústní, a od 22. 11. 2004 písemné, a bývalé vedení města vyřešilo stížnosti k naší spokojenosti. Například auta, která na Zákazu stání před Bezručovou 16 a 20 pravidelně parkovala, byla donucena Městskou policií parkovat jinde. Jednalo se o auta učitelů, studentů, rodičů a nájemců tělocvičen obou sousedních škol, kteří tento prostor považovali za své parkoviště.

Autor: I. V.     Titulek: Kolik stojí 1 parkovací místo          23.05.2009

http://usti-nl.zeleni.cz/9485/clanek/kolik-stoji-parkovaci-mista/ Na ulici Bezručova, má nyní vzniknout 15 parkovacích míst vlastně úplně zdarma, a dalších 7 soukromých parkovacích míst ve vnitřním dvoře domu, protože pozemek s trávníkem MěÚ soukromníkům odprodal. To je pro MěÚ vlastně úspora 22* prům. 50 tis. Kč na 1 parkovací místo, t. j. l,l milionů Kč, na úkor životních podmínek obyvatel tohoto úseku ulice. Takže obyvatelé si zaslouží v tomto úseku zelenou zónu, která vyjde např. na 400 tis. Kč.

Autor: I. V.     Titulek: odvoláno          11.05.2009

Od 21. 4., kdy byly pod našimi okny setnuty 3 stromy, se obyvatelé postižených domů pokoušejí o schůzku s panem místostarostou. 1. schůzku nám stanovila sekretářka na 28. 4. v 10 hodin, půl hodiny před termínem odvoláno. 2. schůzka nám byla stanovena na 12. 5. v 10 hodin - 11. 5. v 17 hodin odvolána, 3. schůzka stanovena na 28. 5. v 11 hodin. Když to srovnám s tím jak ve stejné věci chodily moje sousedky za bývalým starostou Ing. Sznapkou, a byly vždy bez objednání přijaty, a především nám pomohl, jde o podstatný rozdíl v jednání.

Autor: I. V.     Titulek: Lojzek a Juzek          07.05.2009

Co novego v Těšíně, Lojzku? Slyšol žes už o tym novym Parkingu? Ja, to je ten nový vielki u Svibice. Kdepak, tyn je mjynši ale už se o něgo vedou dlouholeté boje, roz vygraje jedna strona – občané, bo go něchcieli, bo tam jacysi nauczyciele a sportowcy na černo parkovali, a teraz zas vygrala strona pan dyrektora školy, bo tyn se stol místodržícím. A cosi takigo ještě existuje? Přeprašam, to je isto místostarosta Českého Těšína, teraz drugi. A to nima už pjyrvši? Jo ti něvjym, i tak to už možno jest. I tuž kaj tyn partking jest? S parkingami, to je važno věc, bo to je goršy jak za totality s bananami, chybjo jich. Tyn parking je na vybranym miejscu v Těšíně, na ulici Bezruča, a bydzie se nazyvatˇ " Folwarczny parking". Podle zakladatele. A už je v provozu? Bo je tež sym tam do miasta jadym, tak abych miol kaj postavitˇ auto. Ja, tyn parking třeba nejprve slavnostně vysvětit, mše zrobitˇ, bydum i zahajovací projevy a přestřihnutí pásky, a to isto na "Svátek tří bratří". Tři bratři, tři bratři, To mi cosi muvi, ale jo ti slyšol cosi o třech stromach, co kvůli tymu slavnému miejscu padly. To je provda? Na intermetu o tym pišum. Na začuntku zaspivo soubor Góral "Góralu czy ci nie źal"

Autor: i.v.     Titulek: panu místostarostovi          03.05.2009

Špinavý vzduch je v Evropě větší zabiják než Černobyl http://aktualne.centrum.cz/autori/profil.phtml?slug=pavel-baroch

Autor: Irena Vašíčková     Titulek: Nesprávná volba, dá se to ale napravit          24.04.2009

Přínos pana Folwarczného pro občany je podle mě nulový, až na "Folwarczny parking". Ten ovšem musí prosadit, protože jako ředitel školy se nikdy nestaral o parkovací místa pro své podřízené, pod okny školy se nesmělo parkovat, aby bylo ticho pod okny ředitelny, naopak neoprávněně nám parkovali a hlučeli pod okny na zákazu stání - vždyt" jsme tu vždycky parkovali - údiv paní nauczycielki! Nyní musí opravdu řešit problém parkovacích míst pro své lidí, protože se budou zavádět parkovací karty pro obyvatele centra, a najednou pro obě školy chybí, nikdy si s tím nedělali problém. A tak se našlo rychlé řešení, změnit zákaz zastavení mezi Bezručovou 16, 20 a 22 na parkoviště, vyřezat zdravé stromy, a vyvézt hluk způsobovaný jejich návštěvníky, nám pod okna. Opravdový manažér! Ale bohužel ne zastupitel, proto jste jej snad nevolili.

Autor: Irena Vašíčková     Titulek: Nechyběl tam?          23.04.2009

V Českém Těšíně určitě na této akci nechyběl pan S. Folwarczny. Měl by dostat cenu Ropáka! Den Země Stovky žáků základních a středních škol zaplavují náměstí měst v celé naší republice. Na školním rozvrhu dnes mají Den Země.

Autor: Irena Vašíčková     Titulek: zbytečné parkoviště          23.04.2009

V době, kdy se uvažuje v centru Českého Těšína se zavedením rezidentních karet, je nové parkoviště na ulici Bezručova od Smetanovy k Havlíčkové, zcela zbytečné, a pan místostarosta, jehož podřízení systém vymýšlejí to určitě ví. Záleží na tom, za kolik budou karty, pokud budou za 200 Kč, je to jen nárůst administrativy, pokud budou za 500 Kč, dá se očekávat snížení počtu aut v centru, dokonce budou volná parkovací místa. A jak by to vypadalo v tomto prostoru před přístavbou polského Gymnázia? Jelikož parkování na kartu je pouze pro trvale přihlášené občany A podnikatele, měli by zmizet zde parkující studenti Gymnázia, to je již 10 míst. Je zajímavé, že se vedení škol nikdy nezajímalo kde parkují jeho zaměstnanci (po nejvíce na zákazu stání pod našimi okny), a najednou se zde má zřídit parkoviště s cca 15 místy, pro koho, vždyt´ učitelé mohou parkovat na karty, pokud jim je škola zakoupí, před hlavním vchodem do škol na ulici Havlíčkova, je tam 10 míst. Další potřebná místa pro učitele si mohou školy zajistit z vlastních zdrojů ve vlastním dvoře, dejme tomu 5 až 10 míst, to je na českých školách, např. Masarykovy sady, Frýdecká, obvyklé. Tomu, kdo nám nechal vysekat tři zdravé vzrostlé stromy, aby zde nechal zřídit úplně zbytečné parkoviště, bych veškeré náklady dala k úhradě, a ještě zajistit uvedení do původního stavu.

Autor: Karel     Titulek: Název parkoviště          22.04.2009

Navrhuji nové parkoviště pojmenovat po jeho zakladateli Parking Folwarcznego.

Autor: Svibičan     Titulek: nezavidím          21.04.2009

Stanislav Folwarczný bývaly ředitel školy nyní místostarosta nebo co... tak ten určitě nebyl proti. Nezávidím Vám Vaši situaci bohužel aut přibývá bydlíte ve městě tak s tím musíte počítat.

Autor: Irena Vašíčková     Titulek: hnízdo kosů          21.04.2009

Dne 21. 4. od 7 hodin ráno byly v úseku ulice Bezručova mezi ulicemi Smetanova a Havlíčkova pokáceny 4 vzrostlé stromy obalené listím, včetně hnízda kosů. Proč? Protože zde bude zřízeno další parkoviště. Léta si stěžujeme na hluk způsobovaný provozem obou přilehlých škol, a na to, že nám pod okna neustále přijíždějí a odjíždějí auta učitelů, studentů a rodičů, minulé vedení města s panem Sznapkou nám v této věci pomáhalo, a byla zde značka zákaz stání. Nyní zde bude další parkoviště, zajímalo by mě kdo z nynějšího vedení města dal této akci zelenou, doufám, že jej nebudou obyatelé volit, já tedy určitě ne.

Přidat příspěvěk

Autor:    
Titulek:    
Příspěvek:    
Opište text z obrázku:    

Kotel


Poslední příspěvky

 • rychlá a výhodná nabídka úvěru - Nabídka půjčky na peníze pro vaše projekty.
  Ahoj všichni. Dal jsem vám k dispozici své finanční služby. Mým cílem je výrazně posílit ekonomickou základnu všechny právnické a fyzické osoby vytvářející příjem prostřednictvím půjček a mikrofinancování. Jsem zvláštní věřitel, který vám může finančně pomoci , bez ohledu na váš problém, pokud jste solventní. Proč čekat, tak mi dejte vědět, že jsem vám plně k dispozici. Mám schopnost poskytnout vám úvěr v rozmezí od 2 000 do 500 000 EUR. Doba splatnosti: 1 až 25 let. Procentní míra: 3%. Kontaktujte mě na mé e-mailové adrese: edmundo.casar@gmail.com WhatSapp: +33 644 66 67 93
 • rychlá a výhodná nabídka úvěru - Nabídka půjčky na peníze pro vaše projekty.
  Ahoj všichni. Dal jsem vám k dispozici své finanční služby. Mým cílem je výrazně posílit ekonomickou základnu všechny právnické a fyzické osoby vytvářející příjem prostřednictvím půjček a mikrofinancování. Jsem zvláštní věřitel, který vám může finančně pomoci , bez ohledu na váš problém, pokud jste solventní. Proč čekat, tak mi dejte vědět, že jsem vám plně k dispozici. Mám schopnost poskytnout vám úvěr v rozmezí od 2 000 do 500 000 EUR. Doba splatnosti: 1 až 25 let. Procentní míra: 3%. Kontaktujte mě na mé e-mailové adrese: edmundo.casar@gmail.com WhatSapp: +33 644 66 67 93
 • rychlá a výhodná nabídka úvěru - Nabídka půjčky na peníze pro vaše projekty.
  Ahoj všichni. Dal jsem vám k dispozici své finanční služby. Mým cílem je výrazně posílit ekonomickou základnu všechny právnické a fyzické osoby vytvářející příjem prostřednictvím půjček a mikrofinancování. Jsem zvláštní věřitel, který vám může finančně pomoci , bez ohledu na váš problém, pokud jste solventní. Proč čekat, tak mi dejte vědět, že jsem vám plně k dispozici. Mám schopnost poskytnout vám úvěr v rozmezí od 2 000 do 500 000 EUR. Doba splatnosti: 1 až 25 let. Procentní míra: 3%. Kontaktujte mě na mé e-mailové adrese: edmundo.casar@gmail.com WhatSapp: +33 644 66 67 93
 • rychlá a výhodná nabídka úvěru - Nabídka půjčky na peníze pro vaše projekty.
  Ahoj všichni. Dal jsem vám k dispozici své finanční služby. Mým cílem je výrazně posílit ekonomickou základnu všechny právnické a fyzické osoby vytvářející příjem prostřednictvím půjček a mikrofinancování. Jsem zvláštní věřitel, který vám může finančně pomoci , bez ohledu na váš problém, pokud jste solventní. Proč čekat, tak mi dejte vědět, že jsem vám plně k dispozici. Mám schopnost poskytnout vám úvěr v rozmezí od 2 000 do 500 000 EUR. Doba splatnosti: 1 až 25 let. Procentní míra: 3%. Kontaktujte mě na mé e-mailové adrese: edmundo.casar@gmail.com WhatSapp: +33 644 66 67 93
 • rychlá a výhodná nabídka úvěru - Nabídka půjčky na peníze pro vaše projekty.
  Ahoj všichni. Dal jsem vám k dispozici své finanční služby. Mým cílem je výrazně posílit ekonomickou základnu všechny právnické a fyzické osoby vytvářející příjem prostřednictvím půjček a mikrofinancování. Jsem zvláštní věřitel, který vám může finančně pomoci , bez ohledu na váš problém, pokud jste solventní. Proč čekat, tak mi dejte vědět, že jsem vám plně k dispozici. Mám schopnost poskytnout vám úvěr v rozmezí od 2 000 do 500 000 EUR. Doba splatnosti: 1 až 25 let. Procentní míra: 3%. Kontaktujte mě na mé e-mailové adrese: edmundo.casar@gmail.com WhatSapp: +33 644 66 67 93

Děje se v okolí

Aktuálně  -  Restaurace  -  Obědy  -  Katalog firem  -  Akční zboží  -  Akce, slevy  -  Diskuse  -  Program  -  Inzerce  -  Ankety  -  Fotogalerie  -  Reality  -  Kontakty
Nápověda  -  Přidat firmu do katalogu firem  -   info@tesin24.cz

Tesin24.cz, regionální informační server.

Spime-zdravě.cz | www.vipc.cz | Hromosvody pro Slezsko | PC SERVIS | www.lysahora.cz | Nábytek z masívu | Sádrokartony | Prostěradla a povlečení | Luxusní italská móda