Nejfrekventovanější přechody pro chodce budou bezpečné -- Aktuálně, Český Těšín, Tesin24.cz

Tesin24.cz - Nejfrekventovanější přechody pro chodce budou bezpečné -- Aktuálně

  hlavní stránka     kontakty
   

Nejfrekventovanější přechody pro chodce budou bezpečné

Datum: 21.10.2009     Autor: Město Český Těšín     Zobrazeno: 3585x     Počet příspěvků: 5x
Dva nejvíce frekventované přechody pro pěší v křižovatce ulic Hlavní a Sokola Tůmy upravuje nyní českotěšínská radnice. Díky investici budou přechody bezpečnější pro chodce a přehlednější pro řidiče. Nákladem zhruba milionu korun se „zebry“ přestavějí tak, aby odpovídaly současným normám.

„Nové přechody budou podstatně kratší a osvětlené, okolí bude doplněno zámkovou dlažbou s bezpečnostními prvky pro slabozraké. Výškové srovnání chodníku s vozovkou ocení imobilní občané a maminky s kočárky. Parkovací stíny před přechody nahradí zelené ostrůvky usměrňující a zpomalující dopravu v místě, navíc zamezí odstavování vozidel na vyšrafovaných parkovacích stínech,“ vypočítává klady investice, která městskou pokladnu přijde na 1,2 milionů korun, místostarosta města Stanislav Folwarczny.

O zvýšení bezpečí na velmi frekventované silnici ve středu města je rovněž přesvědčený ředitel Městské policie v Českém Těšíně Petr Chroboczek. „Velmi často řešíme auta odstavená na vyšrafovaných částech přímo u přechodu, která zakrývají chodce vstupující do vozovky. Naposledy jsme v tom místě zaznamenali kolizi automobilu s cyklistkou,“ říká Chroboczek.

Radnice se snaží zvyšovat bezpečnost chodců. Například vloni zřídila nové přechody pro chodce v Nádražní ulici a u základní školy v Havlíčkově ulici, kde dříve vůbec nebyly. U Základní umělecké školy a Obchodní akademie zase vzniklo nové místo pro přecházení. „Ne vždy lze s ohledem na prostorové nároky a přísné normy zřídit přechod pro chodce. Proto města začala využívat možnost vybudovat místa pro přecházení. Pěší zde sice nemá přednost, ale přecházení na druhou stranu je pro něj bezpečnější díky tomu, že je vozovka zúžená a úrovňově členitá. To nutí řidiče ke zpomalení,“ dodává Folwarczny.

Zřizování nových přechodů nebo míst pro přecházení je možné vždy jen na úkor parkovacích míst. Úbytek odstavných míst pro automobily je však pouze marginální a za zvýšení bezpečnosti chodců zajisté stojí.

Diskuze k článku

Autor: WE OFFER ALL KIND OF LOANS     Titulek: WE OFFER ALL KIND OF LOANS          15.12.2018

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

Autor: WE OFFER ALL KIND OF LOANS     Titulek: WE OFFER ALL KIND OF LOANS          15.12.2018

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

Autor: Ron Collins     Titulek: Project Funding, Business Loans & Personal Loans          01.09.2015

Do not use all of these Private Money Lender here, there are not legitimate and if they have a free email account tag i.e. yahoo, gmail, hotmail, live etc then they are not legitimate. If they have telephone number with international dialing codes from Nigeria, India, UK, Singapore and France then you have to beware. A legitimate company would have a genuine website, personalized email address/account and based in the country they claim they are. I would recommend anyone looking a a serious/honest loan lender to visit: DAVID HERLEY FINANCE HOME BASED IN THE USA and their reputation speaks louder than others in the industry when it come to obtaining all kinds of loan, mortgage, debt consolidation and Real Estate Loans. Their full website information and contact details are tel no: +1 (321)-323-1809, Website: www.dherleyfinancehome.net or Email: loans@dherleyfinancehome.net located in Orlando, Florida. USA. Skype: dherleyfinance

Autor: Pepa     Titulek: úzké hrdlo          28.10.2009

Vznikne tam úzké hrdlo, to je dobře, je třeba omezit vjezd auto do centra města.

Autor: lelek     Titulek: blbosti          28.10.2009

no a co jako

Vstup do diskuse

Krátké zprávy

České gymnázium slaví devadesátiny

Český Těšín – Rovných 90 let od vzniku v roce 1921 slaví letos české gymnázium v Česk...

Policisté zajistili zboží za bezmála 100 tisíc korun

Policejní komisař v pátek 3.6 zahájil úkony trestního řízení pro podezření z přečinu Ne...

Muž z Českého Těšína terorizoval svou rodinu

Český Těšín - úterý 31. května 2011 Výhrůžky, nadávky a vulgarismy -  takto 49letý m...

Tragická smrt na železnici

Asi hodinu před polednem dne 29. května na železniční trati z Karviné do Českého Těšína,...


Nejčtenější

Nepřehlédněte

Vaše tipy

Máte zajímavý tip či příspěvek do rubriky aktuálně? Kontaktujte nás: info@tesin24.cz

Děje se v okolí

Aktuálně  -  Restaurace  -  Obědy  -  Katalog firem  -  Akční zboží  -  Akce, slevy  -  Diskuse  -  Program  -  Inzerce  -  Ankety  -  Fotogalerie  -  Reality  -  Kontakty
Nápověda  -  Přidat firmu do katalogu firem  -   info@tesin24.cz

Tesin24.cz, regionální informační server.

Spime-zdravě.cz | www.vipc.cz | Hromosvody pro Slezsko | PC SERVIS | www.lysahora.cz | Nábytek z masívu | Sádrokartony | Prostěradla a povlečení | Luxusní italská móda